2021 Mazot Gübre Desteği Hesaplara Yattı mı?

Her ne kadar çiftçinin talebini karşılamasa da kırsal alanda tarım ve hayvancılık üretimi yapan çiftçilerin merakı verilen mazot ve gübre desteği ödemeleri. Geçtiğimiz günlerde çiftçinin merakla beklediği 2021 yılı mazot ile gübre desteğinin TC kimlik numarasına göre hesaplara yatırıldığı duyurulmuştu.

Mazot Gübre Desteği Yattı mı Sorgulama

Tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçinin almak için merakla beklediği mazot ve gübre desteği ödemeleri sürekli takip edilen ve sorgulanan bir husus. Bakanlığın yapacağı ödemelerde tarihleri belli olan mazot ve gübre desteği ile süt desteği ödemesinin yapılıp yapılmadığı e-devletten sorgulanabiliyor. Ancak burada sorgunun yapılabilmesi için kişini ya da tüzel kişiliğin çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olması gerekiyor. TC kimlik numarasının son hanesine göre yatırılan destekler kişinin kendi banka hesabına yapılıyor. Bu manada kişi internet bankacılığını kullanıyorsa aynı zamanda kendi hesabını da kontrol edebilir.

Okunmalı : Devlet Destekli Traktör Kredisi

2 Milyon 103 Bin 884 Çiftçiye Ödeme

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin sosyal medyadan yaptığı duyuru ile toplamda 2 milyon 103 bin 884 çiftçiye 4 milyar 79 milyon 656 bin 503 lira mazot, gübre ve süt desteği ödemesi yapılıyor. Ödemelerde ise TC kimlik numarasının son hanesi 4 olanlar Mart 26 tarihinden itibaren almaya başladı. 0 ve 2 numara olanlar ise 2 Nisan tarihinden itibaren almaya başladı. 9 Nisan tarihinden itibaren ise diğer dilimlere geçiliyor.

Okunmalı : 100 Bin Lira Faizsiz Kredi

 Gübre Desteği Ne Kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi ile iki katına çıkan gübre desteği Buğday, arpa, çavdar ve yulaf için 16 lira, organik gübre kullananlar için 20 liraya çıkarıldı.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kripto Yatırımcılarının Bilmesi Gereken 3 Terim

Kripto paraya yatırım yapacaksanız bazı terimlere hakim olarak karşılaşacağınız riskleri en aza indirebilirsiniz. Özellikle analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir