444 0 335 Kimin Telefonu Neden Arıyor?

Günümüzde birçoğumuz farklı farklı kuruşlara üye olmakta ve bu kuruluşlara cep telefonlarımızı vermekteyiz. Bunlar kimi zaman bir banka işletmesi olabilirken kimi zaman ise bir işletme olabilmektedir. Bu kuruluşlar yeni haberleri müşterilerine verdikleri cep telefonları sayesinde göndermekte ve onları haberdar etmektedir. Ya da özel tekliflerde bulunarak müşterileri kendilerine çekmek istemektedirler. Bazı kuruluşlar da özel numaraları ile cep telefonlarını arayarak ilgili müşteri hizmetleri aracılığıyla müşteriyle görüşmek isterler ve kişinin cep telefonunu açana kadar belirli aralıklarla çalarlar. Bu numaralardan biri olan 444 0 335 numaralı garanti bankası numarasıdır. Garanti bankası bu özel numara üzerinden müşterileri sık sık bilgilendirmek veya banka da bulunan bir kredi borcu vb. işlemler için müşteriyi uyarmaktadırlar.

Bu Numaranın Aramasını İstemiyorum

Birçok insan bankaların bu tutumlarından oldukça şikâyetçidir. Sürekli aranan numaralar bir yeden sonra müşteri için rahatsız edici bir şekil almaktadır. Bunun için garanti bankası müşteri hizmetleri aranarak şikâyet dile getirilmelidir. Anlayışla karşıladıkları takdire sorun çözülmüş olacaktır fakat bu bir zorunluluk gibi tabirler kullanılırsa bunun için en sağlıklı yol banka ile iletişimin kesilmesidir. Eğer banka ile zorunlu bir anlaşmanız bulunuyorsa bunun için yapılacak en sağlıklı yöntem 444 0 335 numaralı telefonun engellenerek aramasının kısıtlanmasıdır. Cep telefonundan engellenen bir numara kişiyi bir daha rahatsız edemeyecektir.

 444 0 335 Numaralı Telefon Tehlikeli mi?

Ülkemizdeki bankalar hepsi bir denetim çerçevesinde hareket ettiklerinden dolayı bu işletmelerin kişilere zarar vermek gibi bir amaçları bulunmamaktadır. Cep telefonlarına gelen arama ve mesajlar neredeyse tüm banka kuruluşları tarafından yapılmaktadır. Bankaların hedefi müşterilerine bu vasıtalar aracılığı ile ulaşarak müşterilerin banka ile irtibatlarını kesmelerini engellemektir. Birçoğumuz telefonuna 100 TL üstü alışverişinizde bankanızda %20 indirim gibi mesajlar gelebilmektedir. Burada hedeflenen amaç müşterileri sürekli rahatsız etmek değil onları bankanın kullanımından uzaklaştırmamaktır.

 Yurtdışından Gelen Tehlikeli Numaralar

Günümüzde birçok kişi insanları dolandırarak paralarına el koymaktadır. Bunun için her gün binlerce farklı yöntem çıkmaktadır. Bunların en başında yurt dışı kaynaklı telefonların kişileri arayarak onlardan ücret talep etmeleridir. Burada yapılması gereken kesinlikle bu şahıslara güvenmemektir hatta bu telefonları hiç açmamak en sağlıklı yöntemdir. Ülkemizdeki banka numaralarının sık aramasından dolayı bu numaralar ile banka numaraları karıştırılmamalıdır. Ülkemizde en son yapılan tehlikeli yöntemlerden birisi ise yabancı bir telefon size çağrı atarak sizin onu aramanızı beklemektedir. Arayan numara birkaç saniye çaldıktan sonra telefonu kapatmaktadır. Siz onları geri aradığınızda birkaç dakika içerisinde faturanıza 1000 TL gibi bir ücret yansımaktadır. Bu sebepten dolayı bilinmeyen numaralar kesinlikle açılmamalı ve aranmamalıdır. Ülkemizde hemen hemen her gün bu uyarılar yapılmasına rağmen kişiler yine de bu kişilere inanarak dolandırılmaktadır.

444 0 335 ve 444 0 333 numaralı telefonlardan gelen aramalar bankaya ait olduğu için endişelenmeye gerek yoktur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir