Adana Seyhan Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı (SYDV) İnternetten Yardım Başvurusu

Yardım başvuruları son süreçte yaşanan salgın nedeniyle internet üzerinden yapılmaya çalışılıyor. Bu aşamada salgın tedbirleri nedeni ile bakanlık hızlı bir şekilde yardım başvurusu yollarını telefona, internete, whatshapp hatlarına bağlarken aynı zamanda e-devlet üzerinden de yardım başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Adana Seyhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) sizlere kolaylık olması amacıyla bu zorlu günlerde online yardım başvurusunu internete üzerinden vatandaşlara açtı.

Seyhan Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yardım Başvurusu

Seyhan Kaymakamlığı bünyesinde Kaymakam Başkanlığında kurulan vakfın adresi Reşatbey Mahalellesi, Ordu Caddesi, Yeğenağa Ap. Asma Kat; No 23-1 Seyhan Adana. Buraya fiziki olarak giderek yardım başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Ancak salgın sürecinde vatandaşın hastalıktan ve salgından korunması amacıyla devlet bazı adımları attı ki bu hem vakıf çalışanlarının hem de yardım başvurusu yapan kişilerin kolaylığına geldi. Sizlerde eğer Adana Seyhan ilçesinde ikamet ediyorsanız ve nakdi yardıma ihtiyacınız varsa Kaymakamlık Vakfına yardım başvurusu yapabilirsiniz. Burada başvuru ile gerekli desteğe ihtiyacı olan nakdi yardımlar yapılıyor. Açıkca belirtmek gerekirse sosyal devlet anlayışıyla hareket eden devlet ihtiyacı olan vatandaşa her türlü elini uzatıyor. Seyhan SYDV Yadım Başvuru sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yardım Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Seyhan Kaymakamlığı Yardım Vakfı internet üzerinden yardım başvurusunu alırken mesai saatleri içerisinde yapılmasını talep ediyor. Bunun için sabah sekizi ile akşam beş saatleri arasında yapabiliyorsunuz. Öncelikli olarak yardım başvurusu sayfasına gitmeniz ve buradaki formu tanzim etmeniz yeterli. Ancak buradaki bilgilerin doğru girilmesi elzem bir husus. Yardım başvurusu sonrası burada vakıf personeli ve incelemeli arkadaşlar başvuruda kullanılan TC numarası ile hane halkının aylık geliri, SGK kaydının olup olmadığı, üzerlerine kayıtlı taşıt ve taşınmaz mal varlıkları gibi hususları inceliyor ve sizin adınıza açılan dosyaya ekleyerek Kaymakamlık Mütevelli Heyetine sunuyor. Heyet sizin gelirinizi giderinizi ve teknik olarak ihtiyacınızı incelemeye alıyor. Eğer ihtiyacınız olduğu kanısına varılırsa buradan size yardım yapılması kararı çıkıyor.

Adana Seyhan SYDV Yapılan yardım kararı sonrası gerekli çalışma zamanı geçmesi gerekiyor. Nitekim çalışanlar başvurulara ve sayısına göre hareket ediyor ve ihtiyacı olan kişilere gerekli çalışma yaptıktan sonra nakdi yardım başvurusu sonuçlandırılıyor.

Hakkında Turan Aydın

1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde çalışan Turan AYDIN, Ekonomi, kredi ve finansal açıdan sorunlar ile ilgili araştırmalar yapıyor. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema Kameramanlığı eğitimi gördü. Resmi kurum ve kuruluşlardan gördüğü eğitimlere istinaden almış olduğu onlarca sertifikaya sahiptir.

İlginizi Çekebilir!

Kripto Yatırımcılarının Bilmesi Gereken 3 Terim

Kripto paraya yatırım yapacaksanız bazı terimlere hakim olarak karşılaşacağınız riskleri en aza indirebilirsiniz. Özellikle analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir