Akbank EFT ücreti ne kadar? (Ücretsiz EFT Olur mu)

Para Aktarma işlemlerinin ilk adresi internet bankacılığı. Bu mecradan para göndermek hem hızlı hem de daha az masraf içeriyor olması nedeniyle tercih ediliyor. Fakat her bankacılık ürününde olduğu gibi para aktarım işlemleri de ücrete tabi. Bu anlamda para gönderimlerinizi Akbank EFT ile yapmak istediğinizde bir ücret ödemesi yapmanız gerekenler arasında. Peki yapacağınız bu işlem için Akbank EFT ücreti ne kadar?

Akbank’tan para aktarımı arasında EFT olsa da bunun da ayrı çeşitleri bulunuyor. Banka şubesinden, ATM ‘den, Cep Telefonundan, İnternetten derken karşınıza EFT’nin çeşitleri çıkıyor. Bu çeşitlerin hepsinde bir masraf ödemesi yaparken yine sizin müşteri durumunuza göre hiç ödemeden de para gönderimi yapabiliyorsunuz.

Akbank EFT Ücretleri Şu Şekilde;

  • Şubeden yani banka şubesine giderek hesaptan yapılan EFT için en az 70 TL tutar göndermelisiniz ve bu oranın binde beşi kadar bir azami oran ödüyorsunuz. Nakit gönderim yapmak istediğinizde yani hesap dışında nakit para yatırarak göndermenizde aynı tutarlarda ödemeniz oluyor. Gönderilen para eğer isminize gelmişse bunu banka şubesinden çekmeniz gerekiyor. Bu işlem için de asgari tutar 75 Lira, Azami tutar 750 lira ve azami oran ise binde 5.
  • Akbank Direkt İle hesaba ve isme EFT için asgari ve azami tutar 6,75 TL.
  • Akbank Direkt ile geç EFT fiyatı 9,50 TL. (16:00 – 17:15 saatleri için)
  • ATM’den başka bankada olan borcunuzu EFT ile öderseniz BSMV dahil 18 TL
  • Çağrı Merkezinden gerçekleştireceğiniz EFT para aktarımı tüm tutarlar için 60 TL
  • Bankamatikten geç EFT yaparsanız 20 TL
  • Bankamatikten ileri tarihte yapılmasını istediğiniz EFT 18 TL
  • Kredi Kartınızdan ileri ve anlık EFT 9 TL + İşlem tutarının yüzde 3,75 ‘i)
  • Şubeden geç EFT talimatı verimesi ise asgari 100 TL ve saat 16:00 dan sonra yapılan EFT’lr için Azami tutar 780 Lira ve Oran ise % 0,50.

Ücretsiz EFT Olur mu?

Akbank Ücretsiz EFT işlemleri bankanın protokol yaptığı kurumlar ve bu kurumlarda çalışan kişiler için geçerli hususların başında. Özellikle maaş alan kişilere özel olarak uygulanan bu ücretsiz para gönderim işlemleri yine bankanın özel müşterilerine uyguladığı bir hizmet. Banka belli oranlarda para trafiğine sahip bazı müşterilerine bu hizmeti ücretsiz uygulayabiliyor. Bunların dışında yine ücretsiz hizmet alabilmeniz için bankanın ayrıca bir kampanya düzenlemesi gerekir ki, Akbank bu anlamda pek düzenlemeye gitmiyor diyebiliriz.

Akbank bünyesindeki bir hesaba havale işlemi yapmak isterseniz bu ödeyeceğiniz masraflar elbette daha uygun fiyatlara tekabül edebiliyor.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir