Denizbank 6 ay ertelemeli kredi başvurusu

Güncel küresel sorunlar nedeniyle ekonomik açıdan etkilenen kişiler ertelemeli kredi arayışına girdi. Bu anlamda bir çok banka ertelemeli olarak kampanyalar düzenledi ki bunlara örnek olarak Denizbank 6 ay ertelemeli kredi gösterilebilir. Denizbank müşterisi olsun ya da olmasın başvuru halinde kişilerin kredi kriterlerini taşıyor olmaları halinde kredi tahsisi yapmaktadır. Bu anlamda nasıl başvurulur, şartları ne bu gibi hususları birlikte inceleyelim.

Denizbank devlet bankalarının başlatmış olduğu altı ay ertelemeli kredi verme ürününe dahil oldu. İhtiyaç kredisinin kullanımında amaç kısa süreli olarak ihtiyaçların karşılanması amacıyla. Burada tüketicinin yararı gözetiliyor ki işsiz kalan yada şu an coronavirüs nedeniyle ekonomik geliri olmayan kişilere kredi tahsisi bundan sonraki dönemde ise altı ay sonra ödemeye başlama imkanı verildi.

Denizbank Altı Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Krediye başvuruda ilk yol banka şubeleri. Burada fiziken yapacağınız başvuru ile onay sonrası klasik yöntemler eşliğinde kredinizi alabiliyorsunuz. Bunun yanında en iyi başvuru yolu ve internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan yapılıyor. Burada başvurunun diğer bir yolu da bankanın resmi internet sitesinden oluyor. Siteye giriş sonrası ilgili formun tanzimi ile SMS doğrulaması yapıyorsunuz. Bu doğrulamada telefon numarası önemli. Daha sonra başvurunuzun durumu yine telefonunuza mesaj ile geliyor. Bu aşamadan sonra yapmanız gerekenlerde mesajda belirtilmiş oluyor.

Örnek Hesaplama

Denizbank ayrıca 60 ay vadelere kadar kredi imkanı sunuyor. Burada alacağınız kredi ile vadesine göre bir faiz uygulaması söz konusu. Örneğin 2 bin lira kredi alırsanız 1,09 dan 10 bin lira 60 ay kredi alırsanız 1,69 faiz oranından veriliyor. 60 ay taksit tutarınız 289,63 TL oluyor. 50 TL kredi tahsis ücreti öderken aynı zamanda hayat sigortası yaptırmanızda gerekiyor.

Ertelemeli Kredi Avantajlı mı?

Denizbank 6 ay ertelemeli kredi alımı yapmanız halinde en büyük avantajınız bu süre içinde taksit ödememeniz. Ancak bu ödememe durumu sizin daha fazla faiz tutarı ödemenize engel olmuyor. Sizin için uygun şartlarda ertelemesiz kredi almak daha mantıklı olabilir. Ancak güncel olarak işsiz kalınması, gelirin olmaması gibi nedenler sizlerin ertelemeli kredi başvurusu yapmanıza neden olacaktır.

Her koşulda kredi alımı öncesi mutlaka bankalar arasında bir faiz oranları, şartları, ödeme koşulları gibi hususların incelenmesi mantıken en doğru adım olur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir