E-Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

İnternet üzerinden vadeli hesap açma da denilen, yeni duyulmaya başlayan e-Vadeli hesap sistemi İnternet üzerinden yapılan uygulamalar kapsamında yer alır. E-vadeli hesap nasıl açılır konusunu merak edenlerin İnternet Bankacılığına giriş işlemleri için şifre alması gereklidir. Paraya değer katmanın en kolay ve zahmetsiz yolu olan sistem ile kampanya faizleri aracılığıyla e-vadeli hesaba yatırılan paralar kazançlı bir yöntem haline gelir.

Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

Hesabın açıldığı gün değerlenmeye başlayan para, vadesi bozulmadan çekildiğinde bile kazandırmaya devam eder. E-vadeli hesap nasıl açılır diye düşünenler işlemlerini İnternet veya cep şubelerinden yapabilirler. Farklı tutarlara göre farklı seçenekler sunan e-vadeli hesapta vade seçenekleri de istenen şekilde belirlenebilir. Bu hesap türünde her zaman tabela faiz oranlarının üzerinde faizlerden faydalanan müşteriler kendilerini özel hisseder.

Hem oturduğunuz yerden işlem yapmak hem de en iyi faizi almak için siz de hemen bir e-vadeli hesapaçtırabilirsiniz. E-vadeli mevduat hesaplarında vade başlangıcı hesabın açılışı ile aynı olacağı için sistem hemen çalışmaya başlar ve bu kazanç paraya yansır. Hesabın vadesinden önce çekilen paralar için uygulanan yöntem ise şu şekildedir. Kalan bakiye aynı faiz oranı ile çalışmaya devam eder

Vadeli Hesap Faizi

Vadesinden önce çekilen para için ise faiz getirisi elde edilemez. Uzun vadelerle açılan hesapta stopaj avantajından faydalanılabilir. Faiz oranlarına ve anaparanızı nasıl değerlendireceğinize Hesabı açarken karar verebilirsiniz. Verilen faiz oranları brüt rakamlar üzerinden hesaplanır. E-vadeli hesap faiz oranlarına 1 günden 365 güne kadar olan vadelerde sahip olunabilir.

Vadeli mevduat hesaplarına para yatırma emri ile ekleme yapılabilir. İnternet bankacılığı ile yapılan talimatlarla işlemler masa başından takip edilebilir. E-vadeli hesap nasıl açılır ve işlemlerimi nasıl takip edebilirim diye düşünenler işe bankacılık işlemleri için gerekli olan şifreyi alarak başlayabilirler.

İnternetten Vadeli Hesap

Online olarak yapılan işlemler arasında para transferleri en büyük yeri tutarken nakit çekimler dışında bankaya uğramayacak olmanın vermiş olduğu kolaylık her zaman iş hayatına da olumlu olarak yansır. İnternet bankacılığı borsa ile ilgilenen yatırımcılar için de büyük kolaylıklar sunar. Hisse senedi, bono, tahvil ve repo gibi yatırım araçları ile online işlemler aracılığıyla da talimatlar hazırlanabilir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir