Enpara İnternet Bankacılığı Telefon Güncelleme Nasıl Yapılır?

Dijital bankacılığın öncüsü konumundaki enpara internet bankacılığını kullanan kişiler güvenlik amacıyla cep telefonlarına gelen kod ile internet bankacılığına giriş yapabiliyor. Bu kodun gelmesi için ise bankanın sisteminde kayıtlı olan telefon numarası ve operatörü önem arz ediyor. Güvenlik açısından oluşturulan bu adım ile banka hesaplarınız güvence altında oluyor. Olası bir telefon numarası değişimi, sim kart değişimi yada GSM operatörü değişikliğinin sistem üzerinde güncellenmesi gerekiyor. Bu manada enpara internet bankacılığı telefon güncelleme nasıl yapılır sorusunun cevabı için lütfen makalemize devam edin.

Enpara Sim Güncelleme

Mevcut kullanımı sonrasında telefonunuza indirmiş olduğunuz enpara uygulaması ile telefon sim kartı ya da operatör değişikliği yapmanız halinde bankacılık işlemlerine girişinizde bir problem yaşamazsınız. Çünkü daha önce girildiğinden uygulama aynı makine ve ip numarası üzerinden size işlem yapma yetkisi veriyor. Ancak bir PC üzerinden yada başka bir mobil uygulama üzerinden Enpara internet bankacılığına giriş yapmak istemeniz halinde size hemen bir uyarı penceresi açılıyor ve burada sizin sim kart değişikliği nedeniyle hesabınızın bloke olduğunu ve bu blokenin kaldırılması için 0 850 222 36 63 numarayı aramanız gerektiği belirtilmektedir.

Enpara Müşteri Hizmetlerinden GSM Güncelleme

Enpara müşteri hizmetlerini aramanız ile canlı destek alabilmeniz çok kısa sürüyor. Bu manada banka gerekli tüm tedbirleri almış durumda. İlk arama sonrası sizin isminiz ile yanıtlanıyor ve başka birisi olmanız halinde numara tuşlamanız istenirken sonraki birkaç saniye içinde canlı desteğe bağlanıyorsunuz. Burada kişi sizin talebinizi aldıktan sonra sizin olduğunuzu doğrulamak adına birkaç soru soruyor. Bu sorular elbette bilinen hususlar. Ancak burada kişilerin güvenliği açısından yetkilinin neler istediğini açıklamak yanlış bir adım olacaktır. Ancak kimlik doğrulaması için kredi kartınız yada enpara kartınız ile bilgiler de isteniyor. Sonrasında zaten kullanmış olduğunuz kartınızın şifresini telefon ile tuşlamanız isteniyor. Burada enpara ya da kredi kartı şifrenizin doğruluğu önemli. Çünkü tuşlama sonrası doğru olması halinde yetkili sizin telefon numaranızı güncelliyor ve kullanıma açıyor. Daha sonra ise sizi kabul etmeniz halinde iki soruluk bir ankete yönlendiriyor.  Enpara müşteri hizmetleri iki soruluk anketinde 1-5 arası puan isterken en iyi puan ise 1 oluyor.

Müşteri Hizmetlerinden anket ve güncelleme yapılıyor

Bankacılık hizmetlerini alabilmeniz için önemli bir etken olan güvenlik kodu cep telefonlarına gelen ve bir defalık kullanılan bir ürün. Bu anlamda numara değişikliği olması halinde ve sim kart değişikliklerinde gerekli güncellemelerin mağduriyet yaşanmaması adına yapılması önemli bir husus.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir