Ana sayfa Devlet Destekleri Gaziantep Şahinbey SYDV (Sosyal Yardım Vakfı) İnternetten Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep Şahinbey SYDV (Sosyal Yardım Vakfı) İnternetten Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Covid-19 tedbirleri nedeniyle internetten yardım başvurusu alan Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları vatandaşa kolaylık sağlamak amacıyla her türlü adımı attı. Bu aşamada salgın sürecinde yaşanan yardım ihtiyacı başvuruları da artırdı ki vakıf personeli oldukça uzun bir süreçte yoğun çalıştı. Salgından korumak amaçlı olarak vakıflar internetten yardım başvurusu almaya başladı. Bu başvurulardan bir tanesini de Gaziantep Şahinbey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) .

İnternetten Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak Gaziantep’te ve Şahinbey ilçesinde ikamet ediyorsanız  ve paraya ihtiyacınız varsa Kaymakamlık bünyesinde Kaymakam Başkanlığında kurulan Sosyal Yardım Vakfına başvuru yapabilirsiniz. Burada belirtmek isterim ki üzerinde önemli bir mal varlığı bulunan, aylık geliri olan, hatta aynı evde başka kişilerin geliri olan kişilere yardım yapılmamaktadır. Burada ihtiyacı olan kesimin ihtiyacı olduğu kadar yardım yapılması söz konusudur. Burada başvuru yaptıktan sonra Kaymakamlık vakıf personeli size dosya açar ve sizin hakkınızda bilgileri bu dosyaya işler. Daha sonra bu dosya Kaymakam başkanlığında toplanan mütevelli heyetine sunulur. İlçe İdare amirlerinden oluşan heyet dosyanızı inceler ve yardıma gerekli görürse aldığı karar ise ihtiyacınız kadar yardım yapma kararı alır. Yardım için atacağınız adımlar kısaca şu şekilde;

  • Yardım başvuru Sayfasına gidin.
  • Buradan sırasıyla TC numaranızı, Telefon Numaranızı, Adınızı Soyadınızı, Mail Adresinizi, ve açık adresini yazarak sonraki sayfaya geçin.
  • Daha sonra açılan sayfadan yaşınız, evinizin durumu (kiramı, sahipmi) cinsiyet, Eğitim durumu, evinizin ısıtma durumu, SGK kaydınızın olup olmadığı ve başvuruyu neden yaptığınızı seçiyorsunuz ve kaydediyorsunuz

Yardım Başvurusundaki Kriterler

Yardım başvurusunu internetten herkes yapabilir. Burada ihtiyacı olan başvuru sahibinin ikamet ettiği yer, burada yaşayan kişiler, gelirleri, giderleri gibi hususların yanında mal varlıkları incelenmektedir. Yani kişinin nakit yardımına ihtiyacı yoksa vakıf bu yardımı yapmaz ve başvuruyu kabul etmez. Ancak sosyal devlet anlayışındaki devletimin yardıma muhtaç her vatandaşına elini uzatmaktadır. Bu aşamada Gaziantep Şahinbey Sosyal Yardımlaşma Vakfı da ihtiyacı olan vatandaşların yanındadır. Gerekli görünen maddi değer aylık, üç aylık gibi süreçlerde yapılmaktadır.

Hangi Yardımlara Başvuru Yapabilirim?

Gaziantep Şahinbey SYDV internetten yardım başvurusunu nakdi yardım, gıda yardımı, yakacak yardımı, muhtaç asker aylığı, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım, engelli aylığı, yaşlı aylığı, öksüz yetim aylığı, şartlı sağlık ve eğitim yardımı olarak yapabiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here