Hotmail şifre al yenileme

Hotmail hesabınıza uzun zamandır giriş yapmadığınız zaman şifre alma yenileme işlemi yapmak zorunda kalabiliyorsunuz. Aşağıdaki verecek olduğumuz bilgiler doğrultusunda hotmail şifre yenileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hotmail şifresi sıfırlama konusunda zorluk çeken kullanıcılar için aşağıda sırası ile işlemleri yazdık. Hotmail mail adresinizi hatırladıktan sonra resmi sitesine giriş yapın.

  • İlk olarak hotmail şifre yenileme sayfasına giriş sağlıyorsunuz, burada size 3 seçenek sunulmaktadır. Burada ‘Parolamı unuttum, Parolamı biliyorum ancak oturum açamıyorum ve Microsoft hesabımı başka birinin kullandığını düşünüyorum ‘ şeklinde seçeneklerden ‘parolamı unuttum’ butonuna tıklayın ve ileri diyerek devam edin.
  • Buradaki bölümde şifresini unutmuş olduğunuz hotmail hesabının adresini sizden istemektedir. Hotmail hesabınızı da doğru şekilde boşluğa girdikten sonra hemen altında yer almakta olan karakterleri ve sayıları doğru şekilde giriniz. Doğrulama kodunu da girdikten sonra işlemlere devam ediyoruz.
  • Burada ekrana gelecek olan ‘Kimliğinizi doğrulamamız gerekiyor’ önümüze gelecektir. Hotmail hesabınıza kayıtlı bulunan cep telefonu numaranız bulunuyorsa ‘********** numaralı telefona SMS gönder’ butonuna tıklıyoruz. Hotmail hesabınıza kayıtlı bulunan bir cep telefonu numaranız yoksa eğer ‘Bende bunlardan hiçbiri yok’ butonuna tıklayarak devam edin.

  • Microsoft, oluşturmak istediğiniz hesabınız adına sizle iletişim kuracak olduğu bir e-posta hesabı isteyecektir. Burada aktif şekilde kullanmakta olduğunuz ya da erişim sağlanmakta olan bir mail adresi girmeniz gerekmektedir. Erişim sağlanmakta olan e posta adresini belirttikten sonra ‘ileri’ diyerek devam ediyoruz.
  • Microsoft tarafınca iletişim kurulması istenmekte olan e posta adresinize doğrulama kodu gelir. Bu doğrulama koduyla birlikte kalmış olduğumuz sayfadaki boşluğa o kodu giriniz. Kodu girdikten sonra doğrula butonuna basınız.
  • Hotmail hesabınızı kurtarabilmek için en önemli aşamaya geçmiş bulunmaktayız. Burada sizden ‘Ad, soyad, doğum tarihi, ülke ve bölge, il ve posta kodu’ şeklinde bilgiler istenir. Bu bilgileri girdikten sonra devam ediniz.
  • Şifresini unutmuş olduğunuz hotmail hesabınız için önceden kullanmakta olduğunuz parolaları hatırlamak sizin için avantaj sağlayacaktır. Gelecek ekrana eskiden kullandığınız parolaları giriniz. Girdikten sonra ileri diyerek devam edin.
  • Bu adımdan sonra o mailden kime mail gönderdiyseniz, bununla ilgili içeriği ve mail adresini belirterek boşluğa yazdıktan sonra ileri diyerek devam ediyoruz.

Böylece hesap kurtarma işleminin sonuna gelmiş oluyoruz. Buradan sonra Microsoft tarafınca gönderilen bilgiler incelenerek size geri dönüş sağlanacaktır. Bu şekilde hotmail şifre alma ve yenileme işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir