İş Bankası ATM Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödemesi

İş Bankası gerek öğrenciler için gerekse emekli maaşını alanlar için önemli bir uğrak nokta haline gelmiştir. Sunduğu kampanyalar ve öğrenciye özel çıkardıkları kredi kartları sayesinde özellikle bu kesimin tercihi haline gelerek kredi kartı dağıtmaya başladılar. İş’te Üniversiteli kartının öğrencilere sağladığı kolaylıklar sayesinde birçok öğrenci tarafından kullanılan kartın kaybolması veya çalınması durumunda ekstreye ait borcunuzun ödenmesi için kartsız işlem yapmanız gerekecektir. Bu durum  sadece bu kartta değil İş Bankasına ait tüm kredi kartı çeşitlerinde geçerlidir.

Bankamatik Kartsız İşlemler

Kredi kartsız borç ödeme seçeneğini kullanmak için bankanıza ait size özel verilen müşteri numaranızı bilmeniz yeterli olacaktır. En yakın İş Bankası atmsine giderek kartsız işlemler menüsüne girmek bu konuda size yardımcı oluyor. Bu menünün içerisinde kredi kartı borcu ödemekten tutun telefon faturası ödemeye kadar birçok seçenek vardır. Bu seçeneklerden kendinize uygun olanı işlem yapmak için seçmeniz gerekmektedir. Eğer fatura ödemeye geldiyseniz işiniz gayet kolay olacaktır. Ancak kredi kartını yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı kaybeden biriyseniz işlemler sizin için çok olmasada biraz zor olacaktır.

İş Bankası ATM Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödemesi

Kartsız işlemler menüsünden kredi kartı borcu ödeme seçeneğini seçerek işlemlerinize başlayın. Bu seçeneğe giriş yaptıktan sonra karşınıza müşteri numaranızı veya kart numaranızı kullanmanız gerektiğine dair bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Eğer kartınıza erişiminiz yok ise müşteri numarasını seçebilirsiniz.

Bu seçimin ardından müşteri numaranızı doğru bir şekilde tuşlayarak kredi kartı ekstrenize ulaşabilir aynı zamanda asgari tutar veya hesap özeti borcu  ödemesi yapabilirsiniz. Bu işlem zor gibi görünüyor olsa da aslında çok kolaydır. Son olarak ödemek istediğiniz miktarı seçerek giriş tuşuna basın ve parayı ilgili kısıma yerleştirin. Ardından işlem yaptığınıza dair makbuzunuzu mutlaka almalısınız. Bunun nedeni ise kredi kartsız borç ödeme işlemi yaptığınız için ileride ortaya çıkabilecek teknik aksaklıklar durumundan eğer borcunuz ödenmemiş olarak gözüküyorsa bu durumda bankaya ödediğinize dair bir kanıt gösterme şansınız olacaktır. Bu şansı kendinize yaratmak için kesinlikle makbuz almayı eksik etmemelisiniz. İş Bankasından kredi kartsız borç ödeme işlemi bu kadar kolay.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir