Halkbank Kartsız Para Çekme nasıl yapılır yolları

Kartsız Para Çekme Halkbank. Devlet bankalarından tüketiciye hizmet veren bir diğer kamu bankası Halkbank kişilere kartsız para çekme hizmetini bankamatikleri aracılığıyla veriyor. Banka kişiye açmış olduğu hesaba bağlı olarak bir bankamatik tahsis ediyor. Bu kart sayesinde ödeme, para çekme ve yatırma işlemleri yapabilirken gelişen teknoloji sayesinde artık hesaptan kartsız para alma işlemleri de olanaklar arasına girdi. Tüm bankalarda olduğu gibi bu hizmeti veren Halkbank para çekme işleminde izleyeceğiniz yönerge ile bir kaç dakika içerisinde kartınız yanınızda olmasa dahi yapabiliyorsunuz.

Halkbank Kartsız Para Çekme

Para çekme işlemi için Halkbank bankamatiğini kullanmanız şart. Bunun yanında bankanın şubelerinde bir hesabınız, hesaplarınız yada halkbank paraf kart sahibi olmanız gerekiyor. Burada hesabınızdan olduğu gibi kredi kartınızdan da para çekme işlemi yapabiliyorsunuz. Hatta kredi kartı ile çekimler için nakit avans özelliği ile yaparken bu hizmeti taksitli nakit avans olarak ta alabilirsiniz. Halkbank kartsız para çekme işlemi için atacağınız adımlar şu şekilde oluyor.

  • Halkbank ATM kartsız işlem menüsü ile giriş yapın.
  • Para çekme menüsü ile kartsız işlemlerden açılan sayfada TC numaranızı ve cep telefonunuz girin. Buradaki numara Halk Bankası sistemlerinde kayıtlı olan numara olması şarttır.
  • Daha sonra telefonunuza gelen kodu bankamatikte bulunan bölüme girin.
  • Bu aşamadan sonra paranızı çekin ve isterseniz işlem fişini de alabilirsiniz.

Halkbank Kartsız Para Çekme Limitleri

Tüm bankalar para çekme ve yatırma işlemleri için limit uygulamaktadır. Burada da kartsız işlemler için aynı şartlar geçerlidir. Halkbank kartsız para çekme işleminde limit 500 lira ile sınırlı. Nitekim bu sınır Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ta da geçerli. Diğer bankalarda limitler daha yüksek iken devlet bankaları bu duruma sınır getirmiş durumda. Para yatırma işlemi için durum biraz daha farklı. Burada kartsız yatırma işlemi için 20 bin liraya kadar yatırım söz konusu. 24 saat dilimi sonrası bu limitleriniz sıfırlanıyor. Dilerseniz bir gün sonra çekim yapabilirsiniz. Fakat size hemen lazımsa burada limit üstü çekimi olabilir. Bu hizmeti çin de ayrıca masraf ödemesi ile karşılaşacağınızı ve nakit olarak ödemeniz gerekeceğini hatırlatalım.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir