İş Bankası Kartsız Para Çekme

Kartsız Para Çekme İş Bankası. Para çekmenin bir çok yolu bulunurken bu durum bankalar arasında değişiklik gösterebiliyor. Günümüzün popüler para çekme işlemlerinden birisi olan kartsız para çekme işlemi İş Bankası tarafından da müşterilerine sunuluyor. kartsız para çekiminin QR kodla yapılıyor olması önemli bir adım. Bu anlamda iş bankası çekme işlemini QR kod, Bluetooth ve cep anahtar imkanları ile veriyor.

İş Bankası Kartsız Para Çekme

Para çekmede farklı seçenekler olması kişilere verilen bir diğer kolaylık. Seçenek olması her zaman bir avantaj oluşturuyor. Bu avantajlardan bir tanesi sizin kartınız yanınızda olmadan para çekme imkanları veriyor olması. Burada para çekme işlemi için kullanacağınız alternatifler şu şekilde;

İş Bankası QR Kod (Karekod) İle Para Çekme

Kartsız para çekme işlemine olanak veren QR kod için cep telefonunuzda İşCep uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Bu uygulamadan giriş yaptıktan sonra para çekme menüsünü seçin. Bu menüde QR kod yani karekod seçeneğini seçin. Daha sonra bir iş bankası atm sine kartsız işlem menüsü ile para çekme menüsüne girin. Kısa yol olarak 9 tuşuna basabilirsiniz.Ekranda çıkan kodu telefonunuzun aktif olan kamerasına okutun. Bu aşama sonrası istediğiniz tutarı çekme imkanınız olmuş oluyor.

İş Bankası Bluetooth İle Kartsız Para çekme

Bu hizmet için yine İşCep uygulamasını kullanıyoruz. Buradan TC no, hesap no ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra kartsız para çekme menüsünden Bluetooth seçimi yapın. Cep telefonunuz bu aşamada bluetooth aktif hale gelir. Bu aktiflik ile telefonunuzu ATM’deki bluetooth ile eşleştirmeniz gerekiyor. Bu etkileşim sonrası paranızı çekebiliyorsunuz. Fakat burada belirtmek istediğimiz bir husus var ki o da her bankamatikten bu hizmeti alamıyor olmanızdır.

İş Bankası Cep Anahtar İle Para Çekme

İş Bankası kartsız para çekme seçeneklerinden birisi cep anahtardır. Bunun için İş Bankası bankamatik para çekme menüsünü seçin. Daha sonra cep anahtar ile para çekme seçeneğini takip edin. İşCep uygulamasından giriş yaparak cep anahtarınızı alın. Bu anahtar ile istediğiniz tutarı ATM ye giriyorsunuz.

İş Bankası Kartsız Para Çekme Limiti

İş Bankası günlük olarak kişilere 2 bin lira  kartsız para çekme limiti uyguluyor. Bu hizmeti yatırma için almanız halinde yatırabileceğiniz maksimum tutar ise 20 bin lira.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir