Ziraat Bankası Kartsız Para Yatırma

Kartsız Para Yatırma Ziraat Bankası. Söz konusu yatırma olunca istediğiniz herkesin hesap numarasına para yatırabiliyorsunuz. Burada yasal mevzuat gereği yatıran kişinin kişisel bilgileri yeterli oluyor. Burada alacağınız hizmeti de Ziraat Bankası Kartsız Para yatırma işlemi olarak alıyor olmanız size banka ATM’lerinden yapma imkanı veriyor.

Ziraat Bankası ATM Kartsız Para Yatırma

Türkiye’de en çok banka şubesine ve buna bağlı olarak ta en çok bankamatik ağına sahip Ziraat Bankası ATM’sinden kartsız para yatırma işlemini yapabilmeniz için atacağınız adımlar şu şekilde;

  • Kartsız giriş menüsü ile para yatırma seçeneğini seçin.
  • Hesaba para yatırma seçeneği ile açılan sayfada TC kimlik numaranız ile telefon numaranızı girin. Eksik bilgi sonrası ATM kabul etmez ve ilerleme yapamazsınız.
  • Parayı göndermek istediniz kişinin hesap numarasını ve banka şubesi kodunu girin. Burada numaranın doğrulu önemli. Yanlış girmeniz bir sonraki ekranda farkdebileceğiniz bir husus olmasına rağmen atlayabilirsiniz. Bu nedenle dikkat edilmelidir. Onay bölümünde kişinin isminin ve soyadının ilk iki harfi çıkar. Bundan sonra onay kısmı kalır.
  • Onay vermeniz halinde açılan bölüme paranızı koyun.
  • Para yatırmada masraf söz konusu olabilir. Bu masraf gönderen kişiden yada yatırdığınız paradan alınabilir.
  • Para yatırmada en fazla 40 adet kağıt para koyun. Daha fazlasını atm kabul etmez.
  • Yatırdığınız paralar kağıt para olmalı madeni paralar yatırıma söz konusu değil.
  • Yatırdığınız paralarda yırtık, eskime, ıslanma gibi hususlar olmamalıdır.
  • Bankamatik paranızı kontrol ettikten ve saydıktan sonra sizden bir onay daha ister. Bu onay sonrası para karşı hesaba geçmiş olur .

Okunmalı : Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme

Ziraat Bankası ATM kartsız Para Yatırma Limiti

Kartsız Para yatırma işlemi bir günlük limitiniz 20 bin lira. Daha fazlasını yatıramazsınız. Bir sonraki gün bir kez daha yatırma yapabilirsiniz. Yatırırken yasal mevzuat yatıran kişinin kimliğinin girilmesini kılıyor. bu bilgiler olmadan da para yatırma söz konusu değil.

Ziraat Bankası ATM Kartsız Ödemeler

Banka ATM’sinden öncelikli olarak Ziraat Bankkart Combo Kredi kartı ödemesi, kredi ürünlerini taksit ödemesini, Vergi ve harçlar, Tapu harcı ödemesi, Telefonlara TL yüklemesi, Elektrik, su ve telefon faturası gibi ödemeleri de kartsız para yatırma seçeneği ile yapabiliyorsunuz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir