Kepçe Kulak Ameliyatı Estetiği Ücreti Ne Kadar?

Gelişen teknoloji bir çok aşamada kolaylık sağlasa da bu kolaylıkların maddi açıdan bir bedeli bulunuyor. Burada aldığımız hizmetin bedelini öderken kaliteli hizmette önemli. Sağlık açısından bakıldığında kişiler fiziki görünüşlerine de önem veriyor. Bu görünüşlerden güzel olabilmek için atılan adımlar kadar yapılması gerekenlerde mevcut. Kişi estetik yaptırırken vücudunun her bölgesine yaptırabilir. Bunlardan birisi de kulaklarıdır. Halk diliyle belirtirsek kepçe kulak estetiği ameliyatı olmak isteyen kişilerde bulunuyor. Bu kişiler ise doğal olarak yaptıracakları estetik operasyonu için ne kadar ücret ödeyeceğini, hangi aşamada yaptırması gerektiğini, karşılaşacağı hususları sorguluyor.

Kepçe Kulak Ameliyatında Ücretler

Sizin ya da yakınınızın kulakları dışa doğru açık olabilir. Bu durumda yapmanız gereken ameliyat ile düzeltilmesini sağlamaktır. Bu düzeltme operasyonu her yaşta yapılabilirken fiziken büyümesini tamamlama aşamasında olan 5-6 yaşlarındaki çocuklarda da kulak estetiği yapılabilir. Dışa doğru açılan kulaklar için kulağın arkasından bir yer açılarak kulak arkaya doğru sabitlenir. Bu sabitleme işlemi dikiş ile yapılır ve yara kapatılır.

Yapılan bu operasyon sonrası doğal olarak kızarma ve şişme olması muhtemel. Bu aşamadan sonra 5-6 gün duş alınmaması gerekir. Yaranın pansumanı ile bandaj değişikliği yapılabilir. Yaklaşık 10 gün sonra bu kulak iyileşmeye başlarken yaklaşık bir yıl sonra açılan yaranın izi de kaybolur.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Kepçe kulak estetik ameliyatı anestezi altında yapılırken aynı zamanda sedasyon yöntemi ile uyuşturularak ta yapılıyor. Burada kişi uyku halini alırken yapılan ameliyat kulak arkasından yapılıyor. Yapılan operasyon iki aşamalı oluyor. Kişiler açık vaziyette olan kulağın kapanması için ameliyatsız çözüm arayışına giriyor ancak bu estetiğin sağlanması için bıçak altına yatılması zorunlu.

Hastaneler yasal mevzuat gereği alınacak ücretlerde internet sitesinden ilan edemiyor. Bu aşamada kulak ameliyatı, estetiği ve diğer hususlarda en ayrıntılı bilgiyi ameliyatı olacakları hastane ya da klinikten almaları gerekiyor. Nitekim güncel olarak zaman içerisinde değişen rakamlarda söz konusu. Bunun yanında tek kulak ya da iki kulak birden ameliyat yapılması da ücretleri etkiliyor.

Ameliyatsız Kulak Düzeltme olur mu?

Ameliyatsız kulak düzeltme talebinde bulunulsa da bunun mümkün olmadığı belirtmiştik. Devlet hastanelerinde kulak estetiği yapılmıyor. Burada devlet estetik operasyonları için de ödeme yapmadığı için kişi kendi cebinden kepçe kulak ameliyatı yaptırmak zorunda. Bunun için özel hastanelerde cerrahi operasyonlar için uzman doktorlardan ameliyatı yaptırması en doğru adım.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir