Kredi Başvurularım Neden Reddediliyor?

İhtiyaçlarımızı karşılayabilmek için nakit ihtiyaçlarımızı Bankalardan, kooperatiflerden ve sandıklardan çekeceğimiz kredi ile karşılamaya çalışırız. Ancak bazı durumlarda kredi başvurumuz reddedilir.

Kredi başvurumuz neden reddedilir?

İlk defa krediye başvuruyorsak, daha önce hiçbir şekilde bankalardan kredi ve ya kredi kartı almamışsak, herhangi bir sigortalı işte çalışmıyorsak, düzenli aylık bir gelirimiz yoksa kredi kullanmamız oldukça zordur. Çünkü bankalar insanların geçmiş finansal sorumluluklarını incelerler.  Daha önce kredi kullanmış mı? Kredilerini zamanın da ödemiş mi? Bankaların en çok dikkat ettikleri şeyler bunlar.

Kredi Alabilirliğimizi Nasıl Artıracağız?

Her hangi biri bankadan hesap açtırmalıyız. Açtırdığımız hesaba birkaç tane otomatik ödeme talimatı vermeliyiz. Ödemelerimizi düzenli bir şekilde yerine getirmeliyiz ki bu etaplar bizlere kredi yolu açabilsin.

Kredi dışında peki nasıl para bulabiliriz?  Bunun dışında senetle para verenler makalemi okumanızı tavsiye ediyorum.

Kredi Notu Düşük Olanlar

Kredi notu düşük olanlar,  borcu yasal takibe düşenler, kredi riski yüksek olan kişiler ve tabi kredi borçları yasal takibe düşmüşse kredi kullanmanız hayal olur.  Yasal takibe düştükten sonra, borcunuzu ödeseniz bile, 2 yıl sonra belki kredi kullanabilir siniz.  Böyle durumda sizlere tavsiyem ipotekli kredi kullanma seçeneğidir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir