Ana sayfa Kredi Kartları Param Yok Kredi Kartı Borcunu Ödeyemezsem Ne Olur?

Param Yok Kredi Kartı Borcunu Ödeyemezsem Ne Olur?

Günümüzün en pratik ve en hızlı ödeme aracı olarak görülen ve nakit taşıma ihtiyacına son veren kredi kartları, tüm bireyler tarafından kullanılan bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır. Harcama anı düşünüldüğünde geri ödenilmeyecek gibi bir davranış biçimi sergilenmekte ve gittikçe büyüyen borçların altından nasıl kalkılacağı hiç hesaba katılmamaktadır.

Kimi zaman amaçsızca, kimi zaman ise, mecburiyetten başvurulan bu yöntem karşısında harcanan miktarlar ödenmediği takdirde, ekonomik zorluklar ve büyüyen borçlar, içinden çıkılmaz hale gelmektedir. Olumsuz durumların üst üste gelmesi neticesinde zor duruma düşen bireyler, kredi kartı borcu ödenmez ise ne olur? Şeklinde araştırmalara girmektedir.

Kredi Kartı Borcu Ödenmediğinde Yaşanacak Olumsuzluklar

Eğer sizlerin de kredi kartı borcu var ise ve bu borçları ödeyemez duruma düşmüş iseniz, kredi kartı borcu ödenmez ise ne olur? Konusundaki paylaşımlarımızı sonuna kadar okumalısınız. Öncelik ile kredi kartı borcunun ödenmemesi, banka tarafından verilecek ihtarın tarafımıza ulaşması anlamına gelecektir. Banka, gönderdiği ihtar mektubunda, sizlere belirli bir tarih verecek ve bu tarihin son ödeme gününe kadar borcun tamamını kapatmanızı talep edecektir.

Aksi davranışta bulunmanız halinde, yasal yollara başvurulacağı gibi hükümlerde bu ihtar mektubunda yer alacaktır. İhtar mektubunu aldığınız halde banka ile irtibata geçmez ve borcunuzu yapılandırma yöntemine başvurmaz iseniz, yasal yaptırımlar ile karşılaşacaksınız demektir. Yasal yaptırımlara maruz kalmamak için, bu aşamada banka ile yeniden yapılandırma konusunda anlaşmanızı tavsiye ederiz. Eğer ödeme gücünüz yok ise ve ihtara rağmen ödeme yapmaz iseniz, sizlere bankanın avukatından icraya verileceğinize dahil yeni bir kağıt gelecek ve bu kağıtta mahkeme ve dosya masrafının da dahil edileceği belirtilecektir.

Burada da bankanın avukatını arayarak anlaşma ve kredi kartı borcu ödenmez ise ne olur? Sorusunu ortadan kaldırma şansınız vardır. Avukat ile de anlaşmaz ya da borcunuzu ödeyemez iseniz, sizlere son olarak ilgili icra dairesinden bir tebligat gelecektir. İcra avukatı ile de anlaşma şansınız vardır. Ancak onu da reddeder iseniz, ya maaşınıza haciz gelecek, ya var ise kefilinizin maaşına haciz gelecek ya da değerli varlıklarınıza veya oturmakta olduğunuz konuta haciz işlemi başlatılacaktır. Ayrıca, tüm kredi çekme işlemlerinden ve kredi kartı alma hakkından da mahrum olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here