Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartları Kalkıyor mu?

Kredi Kartları Kalkıyor mu?

Garanti Bankasının sahibi İspanyol  BBVA’nın Ödeme Sistemlerim Başkanı Mehmet Sezgin, temassız ödeme noktalarının gelişmesi ve kredi kartlarının cep telefonlarına uygulama olarak yüklenmesi ile Kredi Kartlarının 2018’de tamamen kalkacağını belirtti.

Fakat 2019 yılına gelinmesine rağmen kredi kartları kalkmadı. Aksine kart sayısında artış gözlenirken buna bağlı olarak ta harcamalar arttı. Artan döviz kurları, altın ve enflasyon karşısında vatandaşın çare olarak kredi kartları üzerinden harcama yapması dikkatleri çekiyor.

Kredi Kartları Kalkıyor mu? 

Taksit olmayan Genç Müşterilerine ücretsiz verilen kartların ilgi görmediğini belirtilen Garanti Bankası Müdürü Ali Fuat ERBİL ise son dönemde yapılan değişikliklerin olumlu yansıdığını ve kâr ettiklerini açıkladı.

Telefonunda Bonusflaş uygulaması yüklü olan tüketiciler, internet alışverişlerinde cep telefonları üzerinden sadece şifre girişi yaparak alışveriş yapabiliyor.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartlarının günümüzde etkin bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir. Bununa birlikte kredi kartlarının iptal işlemlerinin de uygun bir şekilde yapılması önemlidir. Kredi kartınızı tamamen iptal ettirmek istiyorsanız ilk olarak herhangi bir borcunuzun olmaması gerekiyor. Çok az bir miktarda dahi olsa borcunuzun olması durumunda kredi kartı iptal işlemleri yapılamaz ve bu borç belirli faizlere tabi tutularak büyütülebilmektedir.

KREDİ KARTI İPTAL ETTİRME YOLLARI

Genelde alışverişlerde ya da acil nakit ihtiyacında kullanılan kredi kartları, günlük ihtiyaçlarınızın karşılanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Milyonlarca kredi kart kullanıcısının olduğu ülkemizde bu rakam her geçen gün artarak devam ediyor. Kredi kartı nasıl iptal edilir sorusuna yanıt olarak bankanızın müşteri hizmetlerini aramanız gerektiğini söylemeliyiz.

Müşteri temsilcinizi sizlere kredi kartınızı iptal ettirmemek için birçok farklı alternatif sunacaktır. Bu konudaki kararlılığınızı gören müşteri temsilciniz sizlere durumu teyit etmek için birkaç soru aktaracak ve gerekli yanıtları verdikten sonra kartınızın iptal başvuru süreci tamamlanmış olacak. Daha sonra kredi kartınızın iptal olup olmadığını da bankanın internet şubeciliği kısmından kontrol edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here