Multinet Kart Nedir, Nerelerde Geçer?

Türkiye’nin ilk ön ödemeli kurumsal harcamalar için kurulan akıllı kartı Multinet restaurant, akaryakıt, market gibi bir çok sektörde kendisine yer edinmiş bir ödeme aracı. Ön ödemeli kart olmasından dolayı öncelikli olarak karta yükleme yapılıyor. Bu yükleme sonrası da harcamalar yapılabiliyor.

Multinet Kart Avantajlı

Multinet karta üye olan iş yerleri bu kart ile harcama alırken onlarca personel çalıştıran firmalara çok büyük kolaylık veriyor. Özelikle ülke çapında faaliyet göstermesi nedeniyle personelin sürekli seyahat içersinde olması akaryakıt, seyahat harcamaları, oto bakımı, yeme içme, market alışverişleri ve AVM harcamaları gibi bir çok sektörde avantaj sağlıyor. Firmalar bu sayede % 100 vergi indirimi sağlarken  alınan ürünlerde de % 60 oranında daha az fiyat ödüyor. Bunun gibi avantajları ile talep gören kart sayesinde tatlıpara kazancı da mümkün.

Tatlıpara Nedir?

Kredi kartlarında kazanılan para puanlar gibi bir paradan bahsetmek mümkün. Yapacağını harcamalar için belli miktar kazanç söz konusu. Bir TL bir tatlı para yerine geçiyor.. 1 nci harcamanıza % 15, 2 nci harcamanıza % 10 ve üçüncü harcamanıza da % 5 oranında tatlı para veriyor. Bu anlamda bazı restaurantlarda ve iş yerlerinde bu puan kazancı daha yüksek olabiliyor.

Online Ödeme Sistemli Multinet

Dijital sektörün gelişmesi, internetin büyümesi sonrası 2015 yılında online ödeme sistemine geçen Multinet 1999 yılında kurulduğunda daha çok kuponlar ile hareket ediyordu. 2010 yılında Fransızlara geçemisinden sonra 81 ilde 40 bin den fazla multipos ile online ödeme alınıyor. bu ödemeler kartlara ve sisteme anlık olarak geçtiği için firma sahipleri de anlık olarak takip edebiliyor.

Multinet Geçen Marketler

Multipay ile akıllı telefonlara indirilen uygulamalar sayesinde takip edilebilen, harcama noktalarını gösteren bu sistem sayesinde ödeme aracı olarak ta kullanılıyor. Uygulamaya girdikten sonra örnek olarak verecek olursak multinet geçen marketler araması yaptığınızda karşınıza yüzlerce market çıkıyor. Ulusal çapta faaliyet gösteren marketler dışında aynı zamanda yöresel marketleri de bulabiliyorsunuz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir