Ana sayfa Devlet Destekleri Nüfus Kayıt Örneği e-devletten nasıl alınır?

Nüfus Kayıt Örneği e-devletten nasıl alınır?

Nüfus kayıt örneği belgesini E-Devlet sistemi üzerinden giriş sağlayarak alabilmeniz mümkündür. E-Devlet Sistemi internet üzerinden bütün kişilere sunulan bir hizmettir. Bu şekilde teknolojiyi kullanarak, hem daha hızlı hemde daha güvenilir bir ortam içerisinde hizmetlerden yararlanmak mümkün kılınmaktadır. Vukuatlı nüfus kayıt örneği alabilmeniz için E-Devlet sistemine PTT üzerinden almış olduğunuz şifrenizle birlikte giriş sağlıyorsunuz. Daha sonra E-Hizmetler bölümünden kişisel bilgiler bölümüne giriyorsunuz. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kısmında bulunmakta olan Nüfus kayıt örneği belgesi sorgulama bölümünden belgemizi indirebiliyoruz.

Nüfus Aile Kayıt Örneği, kendisi, çocukları, eşi, Anne, Baba ve eski eş veya eşlere (isteğe bağlı) ait bilgileri içermekte olan kayıtlardan oluşum göstermektedir. Nüfus kayıt örneği, genel olarak vize, burs, yüksek lisans, emeklilik başvuruları esnasında kullanılmaktadır. E-Devlet sistemi ile herhangi bir kurumda sıra beklemeksizin saniyeler içerisinde bu belgeyi temin etmeniz mümkündür.

E-Devlet Sisteminden Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır ?

E-Devlet sistemi üzerinden Nüfus Kayıt Örneği alabilmek için resmi web sitesine giriş sağlıyoruz. buradan önünüze gelen ekrana TC kimlik numaranızı ve E-devlet şifrenizi girerek, profiline giriş sağlıyorsunuz.

E-Devlete girişinizi sağladıktan sonra buradan ‘Nüfus kayıt örneği’ seçeneğini bularak giriş sağladıktan sonra ekrana bir yazı gelecektir. ‘Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum’ yazısını buradan tıklayarak kabul ettikten sonra devam ediyoruz.

Önünüze gelen ekranda Nüfus Kayıt Örneği Tipi yazmakta olan seçeneğe ‘Nüfus Aile’, Eski eş listele seçeneğine ise Hayır, Vukuatlı Belge seçeneğine ise Evet, Evrağın niçin verilecek olduğu kısmınaysa Kuruma İbraz diyoruz. Kurum ismi kısmına belgeyi verecek olduğunuz kurumun ismini yazdıktan sonra ‘Sorgula’ diyoruz.

Önümüze gelecek olan Nüfus Aile Kayıt Örneği, indir seçeneğini kullanarak bilgisayarınıza indirdikten sonra herhangi bir yazıcısı mevcut yerden indirerek belgenizi teslim edebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Aldığım Belgeyi Kurum Kabul Etmezse ?

E-Devlet sistemi üzerinden alınan Nüfus kayıt örneği işlemi yeni bir uygulama çalışmasıdır. Bundan dolayı bazı kamu kuruluşlarında görevli çalışmakta olanlar veya diğer yerlerde çalışanlar bu durum hakkında bilgi sahibi olmayabilir. Bu durumu karşı tarafa izah ederek, geçerliliğinin olduğunu söyleyebilirsiniz. Yani buradan alacak olduğunuz nüfus kayıt örneği belgesi her yerde işlem görebilmektedir. Burada geçmez gibi ibarelere inanmayınız. Alacak olduğunuz belgenin üzerinde bulunmakta olan barkod numarasından belgenin doğruluğunu belgeyi teslim etmekte olduğunuz kurumlar sorgulayabilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here