QNB Finansbank EFT Saatleri (Para Gönderim Saatleri)

Merkez Bankasının onayından geçmesi gerektiği için çalışma günleri için QNB Finansbank üzerinden eft yapma 09:00 ile 16:30 saatleri arasında gerçekleşir. Bu saatler sonrası geç eft hizmeti olsa da bu durum 17:00’yi geçmez. 

QNB Finansbank, 26 Ekim 1987 tarihinde Hüsnü Özyeğin tarafından kurulmuştur. Daha sonra 2006 yılının Ağustos ayında bir Yunanistan bankası tarafınca satın alınmıştır. Türkiye’de ki en büyük bankalardan birisi olan QNB Finansbank’ın binlerce şubesi bulunmakta. QNB Finansbank’da mobil bankacılık kullanaraktan yapılabilecek işlemler için farklı saat dilimleri belirlenmiştir. Her işlem için (EFT, Fon alım-satım, Havale, Repo – Repo Kırma) işlemleri için saatler farklılık gösterebilmekte. Teknolojinin ilerlemesiyle mobil bankacılık kullanımında bir hayli artış gözlemlenmektedir. Dilenilen yerde ve dilenilen zamanda mobil bankacılık uygulamasına girilip hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde işlem yapabilmek oldukça mümkündür.

QNB Finansbank EFT Saatleri

QNB Finansbank aracılığı ile yapılacak olan EFT işlemleri için mobil bankacılık uygulaması da kullanılabilmekte. Ayrıca EFT işlemleri Finansbank şubeleri gişe işlemlerinden hızlıca yapılabilmekte. EFT, Havale işlemine nazaran çok daha farklı işlem olduğundan dolayı sadece hafta içindeki günlerde yapılabilmektedir. QNB Finansbank, hafta içi bireysel mobil bankacılık kullanan müşterileri için saat 09:00 ile 17:30’a kadar işlem yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu saat diliminde yapılmayan işlemler ertesi gün saat 09:00’a ertelenmekte. Kobi mobil bankacılık kullanan müşteriler için ise EFT saatleri olarak 09:00 ile 16:00 arasında ki zaman dilimi belirlenmiş durumda.

Havale İşlem Günleri

Havale işlemleri, hafta içi ve hafta sonu günün her saati yapılabilecek olan bir işlem türüdür. QNB Finansbank mobil bankacılık ile havale yapmaya olanak sağlamakta. QNB Finansbank’ta Havale yapılması için herhangi bir saat veya gün sınırlaması belirlenmemiştir. Ancak Havale yapıldığında para diğer hesaba, bankaların yoğunluk oranına göre 5 dakikada geçebilir, 2 saate de geçebilmektedir. Hafta sonunda yapılan Havale işlemlerinde, para pazartesi günü hesaba geçebilmekte.

EFT İşlem Ücretleri

QNB Finansbank’da EFT işlemleri için müşterilerden 25 Türk Lirası komisyon ücreti alınmakta. Finansbank şubelerinden isme yapılan EFT işlemlerinde ise bu ücret en az 50 Türk Lirası olmakta. QNB Finansbank mobil bankacılığını kullanarak yapılan EFT işlemleri için ise 4 Türk Lirası alınmakta. Finansbank kuruluşu olan Enpara Bankacılık ‘da yapılan EFT işlemleri için herhangi bir komisyon ücreti alınmamaktadır.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir