QNB Finansbank Havale EFT Masrafları Ne Kadar?

QNB Finansbank İnternet Bankacılığından EFT ücreti 4,5 Lira, banka şubelerinden yapanlar ise gönderim tutarına oranla 50 TL gibi bir ücretle karşı karşıya kalıyor.

QNB Finansbank üzerinden yapacağınız tüm para transferi için bankanız belirli oranda işlem ücreti alır. Bankamatiklerden, şubeden ya da internet üzerinden yapılan Havale ve EFT işlemleri için farklı ücret tarifeleri uygulanır. EFT işlemleri daha kapsamlı bir yatırım şekli olduğu için talep edilen masraflar da biraz daha fazla oluyor. Havale yönteminde aynı banka üzerinde işlem yapabilirken, EFT işlemlerinde farklı iki banka arasında işlem yapabilirsiniz. Ayrıca EFT işlemlerini yalnızca belirli saatler arasında yapabilirsiniz. Yapacağınız para aktarım işlemleri limitler dahilinde gerçekleştirilir. Bu limitlerin üzerinde para gönderimi yapmanız mümkün değil. Fakat bu limitlerinizi artırma yolları da bulunur. Günlük EFT limiti nasıl yükseltilir başlıklı yazımız ile atmanız gereken adımlara başlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Havale Ücreti Ne Kadar?

Finansbank müşterileri bankamatiklerden yapacağı havale işlemleri için bankaya 6 TL gibi bir işlem ücreti ödüyor. Bankamatiklerde hesap kartıyla ya da kartsız işlem şeklinde yapacağınız tüm havalelerde bu ücret tarifesi geçerlidir. Ancak havale işlemlerini internet bankacılığı üzerinden yapmanız durumunda bu ücret 1,20 TL olacaktır. İnternet üzerinden kredi kartınızı kullanmanız durumunda ise 3 TL havale işlem ücreti alınır.

QNB Finansbank EFT Ücreti Ne Kadar?

EFT işlemlerini QNB Finansbank bankamatiklerinden yapan kişiler 10 TL, şubelerden yapan kişiler ise 50 TL gibi bir işlem ücreti öder. Bankamatiklerde ve şubelerde uygulanan geç EFT ücretleri ise aynıdır. EFT işlemleriniz için internet bankacılığını seçtiğiniz zaman ödeyeceğiniz tutar 4.5 TL olur. Geç EFT işlemlerinde ise internet bankacılığından 7.5 TL ücret ödersiniz. Bunun yanı sıra işlemlerini cep şubesinden tamamlayan kişilerden de 3,95 TL ücret talep edilir.

QNB Finansbank Havale ve EFT İşlem Saatleri

QNB Finansbank müşterileri havale işlemlerini istediği gün ve saatte yapabilir. Banka müşterisi olmayan kişiler de kartsız işlem şeklinde dilediği zaman havale yapabiliyor. Ancak EFT işlemleri için bankanın belirlediği saat dilimleri vardır. EFT işlemlerini hafta içi tüm günlerde 09:00 ile 17:15 arasında yapabilirsiniz. Bu saatler dışında yapacağınız EFT işlemleri karşı hesaba ulaşmaz. Ayrıca hafta sonları da hiçbir şekilde bu işlemleri gerçekleştiremezsiniz. Saat 16:00 ile 17:15 arasının geç EFT saatini olduğunu da unutmamak gerekiyor. İşlemlerini bu saatler arasında yapan kişilerden 2-3 TL civarında daha fazla işlem ücreti talep edilir. QNB Finansbank EfT saatleri hakkında ayrıntılı makalemizi inceleyebilirsiniz.

EFT Hesaba Geçmeden İptal Edilir mi?

Anlık olarak göndermiş olduğunuz para karşı hesaba geçmiş olabilir. Bu geçiş sağlandığı zaman iptali neredeyse zor.  Fakat hesaba geçmeden de iptali söz konusu olabiliyor. Bu durumda atmanız gerekenler için EFT hesapa geçmeden iptal edilir mi başlıklı yazımızı okumalısınız.

Para gönderim işlemleri için artık elinizde bir çok alternatif yol bulunuyor. Bu yollardan birisi de hesabı olmasa dahi cep telefonu numarasına para gönderme olarak sunuluyor. Bu işlemler için tüm bankalar hizmet veriyor. Bu hizmeti nasıl alacağınızı ise ayrıntılı makalemizde inceleyebilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir