Senetle Para Veren Yerler Finans Kuruluşları Bankalar Faktoringler

Senetle para veren yerlere başvuru sırasında insanların pek çok kez sıkıntı yaşadıkları aşikârdır. Özellikle herhangi bir geliri olmayan ve acil nakde ihtiyacı olan kişilerin bu içeriği titizlikle incelemesi ve nasıl nakit elde edebileceğini anlaması gerekir.

Senetle Para Veren Faktoringler

Satılan mal veya hizmet bedelini temlik ederek finans desteği veren faktoringler bir anlamda senetle para veren faktoring firmalarıdır. Senet tarzı para alabileceğiniz yerler aslında kısıtlı gibi görünür ancak durum böyle değil. Pek çok insan acil nakit ihtiyacında hızlı bir şekilde paraya ulaşabilmek için genellikle faktöring yani eski adı ile tefecilere ulaşır. Tefecilerin kişilere para vermesi kolay ve faiz oranları oldukça yüksektir. Ayrıca vadesi gelen ödemelerin yapılmaması halinde çok hızlı bir şekilde yasal işlem başlatmaları ile bilinirler. Bu içerik ile birlikte bankalar vasıtası ile ne kadar hızlı ve kolay bir şekilde para bulabileceğinizi anlatıyoruz.

Para İhtiyacı Olanlara Banka Destekli Senetli Para Bulmak

Senetle para veren yerler aramanız için aşağıda vereceğimiz yöntemler sayesinde çok hızlı ve kolay bir şekilde nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ancak bilinmesi gereken en önemli kurallardan bir tanesi muhakkak resmi bir gelir elde ediyor olmanızdır. Eğer resmi bir şekilde gelir elde edemiyorsanız veyahut kambiyo senetleri elde edemiyorsanız bankalardan para alabiliyor olmanız çok zor bir ihtimaldir. İnsanların tefeciler gibi yüksek faiz oranları ile uğraşmaması için bankalardan acil nakit ihtiyaçlarına yönelik çözümler elbette vardır. Ancak bankalar muhakkak resmi bir gelir veyahut kambiyo senetlerine dikkat ederler.

Para bulabilmenin hem yasal olmayan hem de yasal olan pek çok yönü vardır ancak önceliğiniz her zaman yasal para bulma yöntemlerinden yana olmalı. Eğer ciddi anlamda zor durumda kalıyor ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılayamıyorsanız aşağıda sıralayacağımız yöntemleri ciddi anlamda dikkatli incelemeniz gerekmektedir. Senetle para veren yerler için aşağıdaki maddeleri inceleyelim!

Senetle Para Veren Özel Şirketler

 • Senet karşılığında kredi veren özel şirketler mevcut. Elinizde özellikle kambiyo senedi veya imzası güvenilir bir senet varsa bu özel şirketlerden destek alabilir ve senetlerinizin karşılığı kadar nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • KKB notunuz ne kadar düşük olursa olsun, birkaç fatura ödeme sonrasında özel bankaların kişilerin nakit ihtiyaçlarına karşılık verebileceği 1.000 TL’den 30.000 TL’ye kadar destekler mevcuttur.
 • Üzerinize kayıtlı olan herhangi bir gayrimenkul veyahut araç varsa bu taşınır veya taşınmaz malınızı ipotek göstererek kredi alabilir ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Elden senet yaparak size ürün verecek olan özel şirketleri tercih edebilirsiniz. Bu şirketlerden alınacak olan ürünlerin kutusunu dahi açmadan satışa sunabilirseniz hemen hemen değerine çok yakın ücretlere satış yapabilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Elinizde bulunan senetleri faktöring şirketlerine kırdırma adı ile anılan yani senedi satma yöntemi ile acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

KBB Notu Nasıl Yükseltilir?

 • En az iki üç ay düzenli fatura ödeyebilirsiniz. (Doğalgaz faturası, elektrik faturası, su faturası, mobil hat faturası gibi)
 • Kötü gün parası olarak andığınız cüzi miktar paranızı banka hesabınızda bulundurabilirsiniz.
 • Yüksek miktardaki para transferi yapacak yakınlarınızın sizin hesabınız üzerinden transfer etmesini talep edebilirsiniz.
 • Maaş yatan banka hesabınızı birkaç gün ücrete dokunmadan orada bırakabilirsiniz.
Senet Karşılığı Para Veren Bankalar
 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • TEB
 • Finans
 • Odeabank

Daha detaylı bilgilere Senetle para veren bankalar adlı makalemizden ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir