Telefonu nakite çevirme Yöntemleri
Telefonu Nakite Çevirme Yöntemleri

Telefonu Nakite Çevirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Telefonu nakite çevirme işlemleri nasıl yapılır? Faturaya ek telefonu nakite çevirme mümkün mü? Acil nakit ihtiyacını telefonla karşılayabilir miyim?

Kişilerin günlük hayatlarının ayrılmaz birer parçası haline gelen akıllı cihazlar; bilgisayarlar, android telefonlar ve tabletler gibi sıralanabilecek olan cihazlar, lüks tüketim ürünleri arasında yer alsalar bile artık her yaştan kişinin ve her gelir durumundan bireyin kullanmakta olduğu cihazlar arasında bulunmaktadır. Uzun süredir, bir ayrıcalıktan çok bir ihtiyaçmış gibi algılanan bu cihazlar, birçok insan tarafından sıklıkla değiştirilmekte ve bir üst modeline yükseltilmektedir.

Sıklıkla yenilenen, satış oranlarının yüksek olduğu, arzın ve talebin sürekli olarak yükseldiği bir alan olması nedeniyle gerek bankalar, gerek hizmet sağlayıcı operatörler gerekse teknoloji firmaları, telefonlara ve tabletlere yönelik olarak çeşitli taksit kampanyaları ve indirim kampanyaları düzenlemektedirler. Bu kampanyalardan faydalanan kişiler yeni cihazlarını taksitli ve peşin fiyatına nazaran daha avantajlı şekilde satın alma şansına erişebilmektedirler.

İlginizi Çekebilir :

Arçelik Kredi Kartsız Senetle Elden Taksitle Telefon Satışı Yapıyor mu?

Nakit ihtiyacı olan ya da para biriktirme niyetinde olan bazı kişiler, teknoloji firmalarından ya da operatörlerden taksitli şekilde satın aldıkları telefonları satarak düşük tutardaki bir ihtiyaç kredisi kadar nakit paraya sahip olabilmektedirler. Yazının devamında, telefon alım satımı ile nasıl para kazanılabilecek olduğu konusunda bilgi aktarılmaktadır.

Telefonu Nakite Çevirme Yöntemleri
Telefonu Nakite Çevirme Yöntemleri

İletişim Operatörlerinden Taksitle Alınan Telefonların Satılması

Turkcell, Türk Telekom ya da Vodafone gibi operatörler, yeni müşteriler çekmek ya da mevcut müşterilerinin telefon ihtiyacını karşılamak için faturalarına ek olarak telefon satın almalarını sağlamaktadır. Bilindiği üzere geçen yıllarda yapılan bir düzenleme sonrasında, telefon alımlarında sıklıkla kullanılan kredi kartları, bu düzenleme sonrasında telefon satın alımlarında kullanılamaz hale gelmiştir. Bu doğan yeni ihtiyaçtan dolayı telefon operatörleri, kişilerin faturalarına ek olarak telefon satın almalarını sağlamaktadır.

Faturasına ek olarak telefon satın alan bireyler, almış oldukları telefonların kutularını açmadan başka birine ya da bir telefon dükkanına satarak para kazanabilmektedir. Taksitli şekilde satın alınan telefonlar, nakit olarak satılarak nakit ihtiyacının karşılanması sağlanır. Şu sıralar orta segment bir akıllı telefonun 2 bin TL’ den başladığı düşünülürse bir ihtiyaç kredisi kullanmak yerine bu şekilde bir yönteme başvurarak nakit ihtiyacını gidermek de mümkün olmaktadır.

Telefonun Satışı İçin

Eğer varsa nakit para ihtiyacını karşılamak için ya da para biriktirmek için operatörlerden ya da teknolojik marketlerden taksitle satın alınan telefonların peşin olarak satılabileceği yukarıda aktarılmıştır. Satış işlemi sırasında telefon satacak olan kişilerin, telefonu satacak oldukları kişilerle daha öncesinden anlaşmış olmaları, telefonu ellerinde bekletme süresini azaltacak ve kısa sürede nakit parayı ellerine almalarını sağlayacaktır. Herhangi bir plan yapmadan, “Her durumda satarım ne de olsa.” Düşüncesiyle hareket edilmesi halinde kişiler, satın almış oldukları telefonları düşündükleri süreler içerisinde ellerinden çıkaramama durumu ile karşı karşıya kalabilirler.

Telefonun satılmaması ya da işlerin planlanan gibi gitmemesi ve telefonun kişilerin elinde kalması durumunda, telefonun satın alınmış olduğu bayi ile temasa geçilebilir. Genellikle bayi çalışanlarından birkaçı, bu yöntem ile nakit para elde etmektedirler ve kendilerine gelen istekler doğrultusunda telefon satın alarak başkasına satmaktadırlar. Elde kalan cihazın kampanya döneminin bitmiş olması ve bayi çalışanlarına bu cihazdan istediğini söyleyen birkaç kişinin olması olasılığına karşı kişilerin bayi çalışanları ile temasa geçmeleri iyi olacaktır. Tüm bu işlemler sırasında kişilerin, telefonların kutularını açmamış olmaları gerekmektedir. Herhangi bir müşteri buluncaya kadar telefonun kutusu orijinal ambalajında zarar görmeden saklanmalıdır. Aksi halde telefonların ve diğer cihazların değerlerinde büyük oranlarda düşüş yaşanacaktır.

Alıcıyı Belirlerken

Operatörlerden faturaya ek olarak alınan ya da teknoloji marketlerden taksitli şekilde alınan telefonların satılması ile küçük tutarda bir ihtiyaç kredisi kadar nakit para elde edilebilecek olduğu yazının başından beri aktarılmaktadır. Burada önemli olan unsur, telefonların satın alınmasından sonra kişilerin kısa süre içerisinde telefonları satacak oldukları kişilere de ulaşabilmeleridir. Bu işlemler daha telefonun, operatör bayilerinden satın alınmasından daha önce gerçekleştirilmesi durumunda çok kısa süreler içerisinde telefonlar elden çıkartılacak ve nakit para elde edilmiş olacaktır.

Telefonun satılmasında bir sorun oluşması, alıcı olan kişilerin işten cayması ve telefonun elde kalması halinde kişiler, çevrelerine, arkadaşlarına ve mahallesindeki kişilere haber salarak ellerindeki telefonları satabileceklerdir.

İnternetten Satış Gerçekleştirmek

İnternetten alışveriş gerçekleştirmek eskiden kafalarda birçok soru işareti bırakıyordu fakat günümüzde, alışverişlerin birçoğu internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Gittigidiyor, sahibinden, hepsiburada gibi internet siteleri olduğu gibi letgo tarzı android uygulamaları aracılığıyla kişiler, birçok ürünü milyonlarca kişiye saniyeler içerisinde pazarlayabilmektedir.

Ürün açıklaması kısmında ürün hakkında gerekli bilgiler verilmeli; telefonun kutusunun açılmadığı, garantisinin devam ettiği gibi bilgiler aktarılması ve satış şartları belirtilmelidir. Telefonuna yüz yüze bir alıcı bulamayan kişiler, internet üzerinden çok zaman geçmeden ellerindeki telefonları satabileceklerdir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir