Yapı Kredi ATM’den Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Bankacılık hizmetlerinin kullanılmasında şifreler güvenlik açısından en önemli etkin. Bu nedenle bankalar kişilere verilen şifreleri internet üzerinden verirken aynı zamanda kişiye özel olduğu için kimseyle paylaşmadan alınan bir husus. Bu şifre alımı için birden fazla yolunuz bulunuyor. Bu manada Yapı Kredi ATM’den şifre alma işlemi için atacağınız adım ile bankaclık hizmetlerinizi alabilirsiniz.

ATM’den Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Şifresi

Yapı Kredi Bankası internet bankacılığı şifresini ATM’den alabilmeniz için en yakın bir bankamatikten kartınız ile giriş yapmanız gerekir. Bu aşamadan sonra atacağınız adımlar şu şekilde;

  • Kullanıcı – Başvuru işlemleri menüsü ile devam edin.
  • Açılan ekrandan internet – moil şube başvurusu – yeni şifre alma seçeneği ile devam edin.
  • İlgili bilgiler sonrası yapacağınız başvuru ile cep telefonunuza bbir şifre gönderilir.
  • Bu şifreniz, TC numaranız veya hesap numaranız ile yine cep telefonunuza gelecek olan tek kullanımlık kod sayesinde Yapı Kredi Bankasının mobil yada internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı şifresini oluşturmanızın ardından bu şifrenizi değiştirebiliyorsunuz. Bu değişim için ise internet bankacılığına giriş yapmanız ve ayarlar sayfasından yeni şifre belirlemesi yapmanız gerekir. Bu şifrelerin oluşturulmasında güvenliğiniz için atılması gereken adımlar bulunur. Bu hususlar tamamen sizen bankacılık işlemlerindeki güvenli hizmet alımlarınız için gerekli bir husus.

Yapı Kredi Bankası müşterilerinin güvenliğini sağlamak adına kişilere akıllı şifre kullanımı sağlıyor. Bu şifre kullanımı banka sisteminde kayıtlı olan telefon numaranıza giriş için tek kullanımlık kod gönderilmesidir. Bu kod bir kullanımlıktır ve bir daha kullanmanız mümkün değildir.

Yapı Kredi Bankası Telefon Numarası Güncelleme

Sonraki dönemlerde kullanmış olduğunuz cep telefonu numarasını yada operatörünüzü değiştirme yapabilirsiniz. Bu durumda Yapı Kredi internet bankacılığına giriş için tek kullanımlık kod size gönderilmez. Bunun nedeni telefonunuzun görünmüyor olmasıdır. Burada söz konusu hizmetleri alailmeniz için size gönderilecek kodu almada cep telefon numaranızın yada sim kartınızın banka tarafından tanınıyor olması gerekli. Bu hizmete telefon güncelleme diyebilirsiniz. Telefon güncelleme işlemi için banka şubesini, bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Yada en kolay yolu olan en yakın bir Yapı Kredi ATM’sinden kartınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Burada gerekli adımlar ile güncelleme işlemi ile yapı kredi internet bankacılığı şifresini ATM’den alma işlemini gerçkleştirmiş oluyorsunuz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir