Ana sayfa Kartsız Kredi Kartı Ödemesi Yapı Kredi Bankası ATM Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödemesi

Yapı Kredi Bankası ATM Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödemesi

Kredi kartları hayatımızın her noktasında önemli olmanın yanı sıra bazı durumlarda hayat kurtarıcı nitelikte olabiliyor. Yapı kredi Bankası tarafından kullanıcılara sunulan birçok hizmet olmasının yanı sıra atmler aracılığı ile bankalarda yapılan işlemlerin neredeyse aynısını eksiksiz bir şekilde yapma imkanı bulabiliyorsunuz. Bu durum ise artık fiziksel bankacılığın yavaş yavaş ortadan kalkmasına ve daha hızlı işlem yapılabilen olanakların kullanılmasına yol açmaktadır. OGS – HGS ödemelerinden tutun uzaktaki bir arkadaşınıza para göndermeye kadar birçok işlem atmler aracılığı ile yapılırken evinize veya iş yerinize ait elektrik su faturalarını da bu yol ile ödeyebiliyorsunuz.

Yapı Kredi Bankamatik Kartsız İşlemler

Kredi kartlarınız ile ay boyunca yaptığınız işlemlerin ödeme günü geldiğinde bu ödemeleri gerçekleştirmek için bankada vezne sırası beklemek yerine hızlı bir işlem yapmak adına atmleri kullanabilirsiniz. Fakat şöyle bir durum var ki bu yol ile kredi kartı borcunuzu ödeyeceğiniz zaman kart bilgilerinizi veya müşteri numaranızı biliyorsanız fiziksel olarak kartınızın yanınızda olmasına asla gerek yoktur. Bu durumdan kaynaklı olarak Yapı kredi Bankası atmleri de kullanıcılarının kredi kartsız borç ödeme imkanından faydalanması için tüm atmlerini bu özelliği kullanıcılara sunuyor halde düzenlemeye karar vermiştir. Üstüne üstlük yapacağınız bu işlem basit olmanın yanı sıra sizleri artık fiziksel bankacılıktan uzaklaştıracak bir özelliğe sahiptir.

Yapı Kredi Bankası ATM Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödemesi Nasıl Yapılır?

Yapı kredi Bankası atmleri aracılığı ile kredi kartsız borç ödeme işlemini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğinizi söylemiştik. Bu durumun daha açıklayıcı olması için detaylı bir şekilde atm’de yapmanız gereken tüm işlemleri size aktararak vakit kaybetmemeniz için sizlere destek olacağız. Peki kartsız borç ödeme işlemi için ne yapmalıyım?

  • Herhangi bir Yapı kredi Bankası ATM’sine giderek kartsız işlemlere giriş yapmak için ATM ana ekrandayken “Giriş” tuşuna basın ve kartsız işlemler menüsüne gidin.
  • Karşınıza çıkan menüden “Kredi Kartı Borcu Ödeme” sekmesine giriş yapın.
  • Size “Kendi Kredi Kartıma” veya “Başkasının Kredi Kartına” olarak iki seçenek çıkacaktır. Bu iki seçenekten “Kendi Kredi Kartıma” olanı seçerek bir sonraki adıma geçin.
  • Bu adımda ise sizden kredi kartı numaranız istenecektir. Kredi kartı numaranızı girerek

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here