Ana sayfa Emlak Yatırım Yaparken Mortgage’İn Ne Gibi Faydaları Olur?

Yatırım Yaparken Mortgage’İn Ne Gibi Faydaları Olur?

Konut sahibi olmak isteyenler için yararlanabilecek pek çok kredi türünden biri olan Mortgage, ev veya iş yeri fark etmeksizin başvuru yapılabilecek kredi türüdür. Bankaların neredeyse hepsi

Mortgage kredi seçeneklerine müşterilerine hazırlarken, krediyi çekmek isteyenlerde detaylı bilgileri bankalardan veya bankaların web sitelerinden alabilirler.

Mortgage kredisi başvurunuz onaylandıysa, banka satın almak istediğiniz evin fiyatını size belirlenen faizle temin edip, belirlenen aralıkta ödeme imkanı sunar. Evi bankadan aldığınız kredi ile satın aldığınızdan dolayı, banka ödemeniz bitene kadar evi ipotek etmektedir. Banka borcunuz bittiği takdirde tabuyu tapuyu tamamen üzerine almış olacaksınız.

Aylık taksitleri ödeyemediğinizde Mortgage kredisi çektiğiniz banka ile yeni bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Veya evi almaktan vazgeçebilirsiniz, bu durumda evi almaktan vazgeçtiğiniz takdirde bankaya ödediğiniz taksit tutarını ve peşinatını banka size geri verecektir. Banka ise böyle bir durumda evi açık artırma ile satışa sunar.

 Mortgage Kredisinin Avantajı

Uzun adeli ödeme seçeneğini sunan Mortgage kredisinden birçok insan faydalanabilir. Mortgage kredisi ile evin tabusunu üzerinize almasanız bile, evi kiraya vererek kredi taksitlerini kolaylaştırabilirsiniz. Ödeme planınızı da gücünüz yettiği derecede ayarlayabilir ve bu ödeme planı hakkında profesyonel yardım da alabilirsiniz. Mortgage kredisini her milletten insan başvurabilir, bankalar bunda bir sakınca görmemektedir.

Mortgage kredisi ile evi aldığınız takdirde ödemenin bitmesini beklemeden eve yerleşebilirsiniz.

Mortgage kredisi alacağınız evi ipotek ettiğinden dolayı, bankalar sizden kefil istemezler. Böylece kredi alım işlemi kolaylaşmış olur ve banka da kendini güvence altına almış olur. Kredi çekim prosedürü sadece bitmiş binalar için olmayıp, proje kısmında ve inşaat halinde olan binalar içinde işlemektedir.

Ev sahibi olacak kişiler güvenli yatırım yaptıklarından dolayı, paralarını risk altına atmayacaklardır.

 Mortgage Sektörel Faydaları

İkinci el emlak ve inşaat piyasasını düşük faiz imkanı ve uzun vadeli ödeme planı ile canlandıracaktır. Kayıt dışı emlak alım satımı engelleyen kredi, konutların bedelini tarafsız kuruluşlar tarafından belirleyecektir. Ayrıca çarpık kentleşme ürünü olan gecekondu sorunu ortadan kaldıracaktır. Konutu satın alan kişi, ödeme planı bitene kadar konutu sigortalatmış olacaktır. Konutların inşası sırasında planlanmanın önemi artacak ve finans sektörü canlanacaktır.

İskan sahibi olan kişiler bu sistemde yer aldığından dolayı inşaat sektörünün kalitesi yükselecek ve binalar kaliteli üretimle hizmet sektörüne girecektir.

Mortgage kredisi alan kişi, hayat sigortası yaptırması zorunlu olduğundan, vefat etmesi halinde kredi işlemi kapanacaktır. Sektörün canlanmasından dolayı, hem işsizlik azalacak hem de ekonominin kalkınmasını kolaylaştıracaktır.

Mortgage kredisi ile konutların satışları denetim altına girerken, vergi kaçakçılığı büyük çoğunlukta önlenmektedir.

Mortgage kredisine başvuracak kişi, bankanın gönderdiği eksperlerin incelediği değer doğrultusunda, evin tutarının ancak yüzde yirmi beşini karşılarlar.

Kentsel dönüşüm adı altında eski binaları yeniden yapılandırarak, hem daha güvenli yaşam alanı inşa etmiş olacaklar, hem de kentsel dönüşüme katkı sağlayacaklardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here