Ziraat Bankası Coronavirüs Destek Kredisi

Coronavirüs salgını nedeniyle ülke ekonomisi geçici olarak neredeyse durmuş durumda. Bu manada kişilerin ekonomik olarak bu süreyi daha iyi atlatabilmesi amacıyla Ziraat Bankası Destek Kredi paketi açıkladı. Bu paketin açıklanmasında devletin aldığı kararlar etkili. Zira bir devlet bankası olarak vatandaşa destek amaçlı her türlü adımları atıyor. Bu nedenle de Coronavirüs salgını esnasında vatandaşın bu durumu maddi açıdan daha iyi geçirebilmesi amaçlanmış.
Uygun Faiz ve Ödeme Koşulları Ziraat’te

Kredinin maksimum tutarı 10 bin lira. Yaşadığınız hanenin aylık gelirinin beş bin lira ve altında olması halinde başvurabiliyorsunuz. 0,49 faiz oranı güncel olarak en iyi oranlar arasında. Ayrıca 36 ay vadelerde olması sizlerin rahat ödemesini sağlıyor. En büyük kolaylığı ise ödemelerinize altı ay sonra başlıyor olmanız. Burada 6 ay sonra başlayacak olmanız taksitlerinizin de 30 taksit olacağı anlamına geliyor. Alacağınız kredi tutarına göre ödeyeceğiniz taksit tutarları ise şu şekilde;

  • 10.000 TL 6 ay sonra ödemeye başlama 30*376= 11.280 TL
  • 7,500 TL 6 ay sonra ödemeye başlamı 30*282= 8.460
  • 5.000 TL 6 ay sonra ödemeye başlama 30*188= 5.640

Krediye Başvuru İnternetten

Ziraat Bankası Bireysel Destek Kredisi salgın nedeniyle banka şubesine gitmeden dijital yollardan başvuruluyor. Bankanın resmi internet sitesine girdikten sonra ilgili sayfadan kişisel bilgilerinizi dolduruyorsunuz ve ardından SMS onayı geliyor. Bu onay sonrası da başvurunuz alınmış oluyor.

Kredinin faizi ve ödeme koşullarının çok uygun olması kişilerin bu dar günlerde başvurusunu artırdı. Ziraat Bankası Kredi Hesaplama ve başvuru ile burada önemli bir başvurunun yapıldığı bilinse de henüz alabilen var mı bilinmiyor. Nitekim yapılan başvurunun cevabı da SMS ile gelmesi gerekiyor.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sorgulama

Ziraat Destek Kredisine başvurular her ne kadar internet sitesi üzerinden yapılıyor olsa da, banka geleneksel ihtiyaç kredisini de vermeye devam ediyor. Hatta bankanın dijital bankacılık ürünlerini kullanıyorsanız başvuru ile krediyi kullanmanız daha kolay.  Ancak geleneksel kredi alımlarında vadeler ve faiz oranları da değişiklik gösteriyor. Krediye başvuran kişilerin kredi durumlarını sorgulama imkanları da bulunuyor. Sorgulama Sayfasına giriş yaptıktan sonra buraya TC numaranız ya da krediye başvuru numaranız ve telefon no girilerek sorgulama yapılıyor. Merak eden kişiler en azından buradan başvurusunun hangi aşamada olduğunu öğrenebilir.

Kredihesabi.net kimseye kredi vermez, krediye aracılık etmez. Bu nedenle kredide muhatabınız bankalardır.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir