Ana sayfa Banka Haberleri Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar Satış İhalesine Girme

Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar Satış İhalesine Girme

ziraat bankasından satılık araçlar

Satılan araçlara teklif verebilmek için en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurulması mutlaka gerekiyor. Aracın muhammen bedelinin % 6’sı tutarındaki teminatın bankaya yatırılması ve şubemizde doldurulacak Araç Satış Şartnamesi’nin her sayfasının eksiksiz imzalanması gerekmektedir. Sizin için bir kaç adımda Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araç Satışları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Kullanıcı Adı ve Şifre Veriliyor

Şube’de oluşturulan başvurunuza bir takım ayarlar yapılarak onaylandıktan sonra bankada kayıtlı cep telefonunuza ve e-posta adresinize sisteme giriş için gerekli şifre gelecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yaparak Ziraat Bankasından satılık ikinci el araçlar hakkında bilgi alabilir ve teklifinizi vermeniz mümkün.

Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araç

 

Satılan herhangi bir vasıta için teklif sunulduğu anda, o araç için Banka tarafından belirlenen ihale süresi işlememeye başlar. İhale için belirlenen süre ve o araca teklif geldiği, internet sayfasında tüm müşteriler tarafından bakılabilecektir. İhale süresi içinde, teklif’de bulunmak isteyen banka müşterileri, yukarıdaki açıklanan başvuruları yaparak ihaleye katılım sağlayabilir.

İhale bitiş saatine 30 dakikadan az bir zaman kala yeni bir teklif gelmesi ve ya olan bir teklifin arttırılması halinde, ihale bitiş saati, sistem tarafından otomatik olarak 30 dakika daha uzar. Son kalan 30 dakika içinde başka teklif gelmemesi durumunda ihale sona erecek ve en yüksek teklifi yapan müşteri, bu ihaleyi kazanmış olacaktır. Ziraat’te olduğu gibi Halkbank’tan Satılık Araçlar da internet sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor.

Teminat Yatırılması Gerekiyor

Banka rehininde bulunan araçlardan almak isteyen müşteriler önce banka şubesine başvurarak araca belirlenen muhammen bedelin yüzde 6 ve ya 7 si kadar teminat yatırması gerekiyor. Sonrasında burada size verilecek sözleşmeyi kabulünüzle birlikte atacağınız imza ile işlemlere ilk adımı atmış oluyorsunuz. Tabi burada merak ettiğiniz konu yatırdığınız paranın durumu oluyor. Hemen söyleyelim ki endişelenmeyin ve rahat olun. İhaleyi siz alamazsanız, yani kazanamazsanız bu yatırmış olduğunuz ücreti iade şeklinde bankadan alabiliyorsunuz.

İhaleye girebilmeniz için Nüfus cüzdanınızın olması yeterli. Tüzel kişilik için araç alacaksanız Ticaret Sicil Tasdiknamesi ve şirkete yetkili olunduğuna dair belge ve noter onaylı imza sirküleri istenen belgeler arasında.

Ziraat Bankası İhale ile Satılan Araçlar

Bankadan satılan araçların her zaman güncel listesi, teklif ve banka resmi sitesi için altta linki tıklayıp siteyi ziyaret edebilirsiniz.

https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo

Yukarıdaki linkten beğendiğiniz ve fiyatı aklınıza yatan bir araç varsa yazıda izah ettiğimiz şekilde başvuru yapabilir ve kısmet ise aracı alabilirsiniz.

Kaynak : 1 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here