Ziraat Covid-19 Desteğiyle Uygun İhtiyaç Kredisi Veriyor.

Vatandaşa destek amaçlı olarak devletin bankalarından altı ay ödemesiz kredi imkanı verildi. Piyasa koşulları, işe gidilememesi, maddi zorluklar gibi birde salgın nedeniyle evlerine kapanan vatandaşların bu süre zarfında ihtiyacını gidermek adına devlet bankalarının başını çeken Ziraat Bankası 6 Ay Ertelemeli covid-19 destek paketini açıkladı. Standart ihtiyaç kredisine oranla çok daha cazip faizin yanında altı ay ödeme yapılmaması krediye başvuruyu artırdı.

Ziraat Krediye Nasıl Başvururum?

Kredinin alımı, ödeme tarihinin başlaması ve faiz oranı ile çok cazip olmasından dolayı talep artışı oldu. Burada başvuru iki aşamadan oluşuyor. Birincisi açılan sayfada bireysel bilgilerinizi girmek ve sonrasında ise girdiğiniz cep telefonuna gelen kod ile onay vermek üzere kurulmuş. Krediye başvurunun sonucu ise yine SMS yoluyla kişiye bildiriliyor.

Okunmalı. Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Örnek Hesaplaması Ne Kadar Taksit Öderim?

Ziraat Coronavirüs Kredisi başvurusu yapmak için resmi internet sitesine gidiyorsunuz. Bireysel destek ihtiyaç kredisi olarak sunulan kredinin maksimum alınabileceği tutar 10 bin lira ve 6 ay ödemesiz olarak toplam 36 ay vade ile veriliyor. Kişi ihtiyacına göre daha düşük tutarlarda kredi talebinde de bulunabilir. Bu manada alacağınız tutarlara göre ödeyeceğiniz taksitler şu şekilde,

  • 10 bin lira kredi almanız halinde 6 ay sonra 30 taksit olarak 376 TL
  • 7,500 TL almanız halinde 6 ay sonra 30 taksit olarak 282 Lira
  • 5 bin lira almanız halinde de 6 ay sonra 30 taksit olarak 188 Lira.

Krediye Başvurunun Sonuçlanması

Küresel çapta olmasına karşın sorunla ulusal mücadele kapsamında devlet ihtiyacı olan vatandaşa uygun şartlarda kredi imkanını devlet bankaları eliyle veriyor. Bu anlamda başı da Ziraat Bankası çekiyor. Nitekim ülke genelinde en çok şube ağına sahip banka birkaç adım önde. Krediye başvuru ise coronavirüs salgını nedeniyle kimsenin banka şubesine gitmesine gerek kalmadan internet üzerinden yapılmasına olanak kılıyor. Bu nedenle önemli bir başvurunun yapıldığını söylemek mümkün. Krediye başvuru sonrası önemli olan kişinin ev hane halkının aylık gelirinin 5 bin lira altında olması ve kredi alımında gerekli olan kriterleri taşıyor olması yeterli oluyor. Bu aşamadan sonra banka kişiye kredi verme konusunda karar veriyor ve kişiye bildiriyor.

Hakkında Turan Aydın

1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde çalışan Turan AYDIN, Ekonomi, kredi ve finansal açıdan sorunlar ile ilgili araştırmalar yapıyor. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema Kameramanlığı eğitimi gördü. Resmi kurum ve kuruluşlardan gördüğü eğitimlere istinaden almış olduğu onlarca sertifikaya sahiptir.

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir