Altına Kredi Kartına 4 Taksit İmkanı

Yeni yapılan düzenleme ile daralan kuyumculuk sektörünün önünü açma adına ziynet eşyalarının satışında kredi kartına dört taksitle altın alımı imkanı getirildi.

Kredi Kartına 4 Taksitle Altın

Kuyumculuk sektöründe altına taksit imkanı tekrar getirildi. Geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleşen kararla altın alımlarında kredi kartına taksit uygulaması kaldırılmıştı. Yeni yapılan düzenleme ile bu karar değiştirildi. Artık kuyum alımlarında kredi kartına en fazla 4 taksit yapılabilecek. Bu uygulamadan kurumsal kredi kartları yararlanamayacak.

Daha önce uygulanan yasak nedeniyle kuyumcular zor duruma gelmişti. Taksitlendirmenin kalkması ile birlikte özel günlerde kuyum alımlarında azalma nedeniyle zor duruma düşen kuyumcular ve tüketiciler, yeni uygulamayla kredi kartına altına 4 taksit imkanı bulabilecekler. Böylece bu sektörde yasakla birlikte ortaya çıkan post tefeciliğinin de önüne geçilebilecek.

Ziynet Eşyası Alımında Taksitle Altın

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ilgili mevzuatı kaldırması ve resmi gazetede yayınlanması ile birlikte tüketiciler kuyum ile ilgili harcamalarda taksitlendirme süresi 4 ayı geçmeyecek. Bu değişiklikle birlikte kuyumculuk sektöründe hareketlenme olması ve altın satışlarında artış bekleniyor.

Yapılan yönetmelikte telekomünikasyon, akaryakıt, gıda, yemek sektöründe kredi kartı taksit yasağında bir değişiklik gerçekleşmedi.

Altın Alımında Neden Taksit Yasağı Getirildi

Post cihazlarından satış yapılan ve ardından da satışa konu edilerek kredi kartını nakite çevirme işlemi olan post tefeciliği ile tüketicilerin zarar görmesi, kuyumculuk sektörünün bunu kullanması nedeniyle kredi kartına taksit yasağı getirildi.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir