Cep Telefonuna Para Gönderme (Tüm Bankalar)

İnternet bankacılığı, Mobil Uygulama, ATM yoluyla istediğiniz kişinin cep telefonuna para gönderme işlemi bütün bankaların müşterilerine sunduğu hizmetlerden biri. Para göndereceğiniz kişinin hesabı olmaması, bankalarla çalışmıyor olması nedeniyle büyük bir ihtiyacı karşılayan bankalar saat mevhumu gözetmeksizin dilediğiniz kişiye para gönderme imkanı veriyor. Özellikle öğrenci kesiminde ihtiyaç duyulan bu bankacılık ürünü çok sevildi ki kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Bankalar arasında arayüz farkı oluşturuyor olsa da mantıken işleyiş hepsinde aynı oluyor. Gönderdiğiniz mecra ve gönderme şekli bankadan bankaya değişiklik gösteriyor.

Para gönderim işlemi için bir çok dijital yolunuz bulunurken çekim işlemi için maalesef sadece bankamatikleri kullanıyorsunuz. Kullanım için alıcının telefonuna SMS ile referans kodu geliyor. Bu kod ile birlikte para çekimi için de TC kimlik numarasını bilmesi gerekiyor. Zira çekim öncesi bu iki husus bankamatik tarafından isteniliyor. Aksi takdirde paranızı alamıyorsunuz.

Gönderilen Paranın İadesi

Para gönderim sonrası kimlik numarasını yada tutarı üç kez yanlış giren kişiler bu parayı çekemiyor ve para iade ediliyor. Ayrıca alıca yine 24 saat içerisinde bu parayı çekmezse para göndericinin hesabına iade ediliyor ki, bu da göndericiyi rahatlatan olanaklardan bir tanesi. Tüm bankalar para gönderim işlemi ile birlikte başlayan sürenin 24 saati doldurması halinde para iadesi sağlanıyor  ve paranın hepsinin çekilmesi gerekiyor. Bölüm bölüm çekilmesi olanağı yok.

Kredi Kartından Cebe Para Gönderebilir miyim?

Para göndermek istediğiniz kişinin hesap numarası yada hesabı olmasına gerek kalmadığı gibi kendi hesabınızda da para olmaması halinde kredi kartınız ile cep telefonuna para gönderim işlemi yapabiliyorsunuz. Bankalar bu anlamda tüm alternatif yolları düşünmüş ve tüketicilerin para trafiğini düzenleme yoluna gitmişler.

QNB Finansbank Cep Telefonuna Para Gönderme  ve Çekme

İnternet bankacılığı ürünü kullanan QNB Finansbank müşterileri cep şubelerinden giriş sonrası transferler bölümünden Başka bir alıcı, Cep telefonu seçenekleri ile devam ediyor. Göndermek istedikleri kişinin cep numarasını ve gönderilecek tutar yazıldıktan sonra devam ediyorsunuz. Bu kişiye daha sonra da gönderecekseniz en hızlı işlemlerine eklemeniz yeterli oluyor. Bir sonraki seçenekte en hızlı menüsü ile daha hızlı ve kolay gönderim sağlıyorsunuz.

Sadece Türk Lirası gönderebileceğiniz paralar için telefon numarası da Türkiye de faaliyet gösteren GSM firmaları için geçerli. Ücretsiz bir hizmet olmasından dolayı daha çok yaygınlaşan QNB Finansbank Cep Telefonuna Para gönderme (cepbank) hesabı olmayan kişiler için büyük bir avantaj sağlıyor.

Cep Telefonuna Para Gönderim işlemlerinde günlük olarak iki kez ve toplam 500 lira, haftada dört kez toplam bin Lira, aylık ise altı kez ve toplamda bin 500 lira para gönderim limiti bulunuyor.

Para çekim işlemi ise QNB Finansbank ATM’leri üzerinden gerçekleştiriliyor. ATM’de kartsız giriş seçeneği ile Para Çekme, Cebe Gelen Parayı Çekme menüleri sonrasında TC Numaranızı giriyorsunuz ve SMS ile gelen altı haneli şifreyi giriyorsunuz. Bu numaralar doğru girilmesi halinde çekim işlemini yapabiliyorsunuz. Para çekimi bir defada yapılmalı ve parça parça çekim söz konusu olmuyor.

Akbank Cep Telefonuna Para Gönderme ve Çekme (Cepbank)

Cep Telefonu numarasına para gönderme ve çekme işleminin bir diğer adresi Akbank müşterileri. Akbank Direkt ve internet bankacılığı kullanan kişiler hesabı olsun yada Türkiye’deki operatör numaralarına para gönderme imkanlarına sahip. Akbank Direkt Mobil girişi sonrası Para Transferleri, Cep Telefonuna menüsü ile  para gönderimi yapabilirsiniz.

Limitler günlük 500 Lira, haftalık 1000 Lira, Aylık ise 1.500 TL. Bu gönderimler TC kimlik numarasına göre de düzenlenmiş ve günlük iki, haftalık dört ve aylık ise altı kez gönderme hakkınız bulunuyor.

Garanti Bankası Cep Telefonuna Para Gönderme (Cepbank)

Garanti bankasının hizmeti olan Cepbank ile para gönderim işlemi internetten, Garanti Cep’ten yapabiliyorsunuz ve parayı alacak kişi Paramatiklerden çekebiliyor. Garanti Bankasının diğer bankalardan farklı olarak ayıran cepbank işlemini SMS ile yapabiliyor olmanız. Göndereceğiniz bir mesaj ile istediğiniz yoldan para gönderimi mümkün. Paramatikler üzerinden de para gönderimleri sağlıyorsunuz.

Günlük 500 TL, Hatfalık 1000 TL ve Aylık 1500 TL gönderiminiz mümkün ve 24 saat süre dilimi sonrası alınmayan paralar geri iade ediliyor. Garanti Cepbank ile ayrıca EFT, Havale yapma, Karta Para Gönderimi, GSM lere TL yükleme, Kredi Kartlarına ait borçları ödeme, Şans oyunları için ödeme, HGS ve OGS ödemelerinizi de gerçekleştirebiliyorsunuz.

İş Bankası Cep Telefonuna Para Gönderme Çekme (Cepbank)

İş Bankası müşterileri istedikleri telefon numarasına para gönderimi için internet şubesinden Para Aktarma, Havale ve Cebe menüsü ile, Bankamatiklerden Para Transferi, Cebe Havale Gönderme Menüsü ile, İş Cepten Para Aktarma, Havale, Cebe menülerini kullanıyorlar. Para çekimi ise İş Bankası bankamatiklerinden kartsız işlem menüsü, para çekme ve cebe havale para çekme menüsünden yapıyorlar. İş Bankası cepbank işlemi için gönderim yoluna göre farklı olarak işlem ücreti alınıyor. Gönderme işlemi masrafı ise yapacağınız işlem yolu ile birlikte 1,20 TL ile 8,50 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu anlamda ücretsiz  işlem yapmaya olanak veren QNB Finansbank Enpara ile cepbank yapma tercih edilebilir.

Vakıfbank Cep Telefonuna Para Gönderme Çekme (Cepbank)

Vakıfbank cep telefonuna para gönderim işlemini Mobil ve İnternet Bankacılığı ile yapılmasına izin veriyor. Para gönderme, Cebe para gönder menüsü takip edilerek alıcının TC numarasını, cep numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı yazarak işleme onay veriyorsuunz. Alıca ise Vakıfbank ATM’lerinden kendi TC numarasını, cep numarasını, gönderen kişinin cep numarasını ve alıcıya gelen referans numarasını girdikten sonra parasını çekebiliyor. Çekim işlemi 24 saat ile sınır. Bu süre sonunda çekilmeyen paranız iade ediliyor.

Yapı Kredi Bankası Cep Telefonuna Para Gönderme Çekme (Cepbank)

Cep Telefonuna havale işlemi için alıcının banka şubelerinde hesabının olması gerekmiyor. Bunun için göndereceğiniz kişinin numarası ise cep numarası olması yeterli. İnternet ve mobil şubeden Para Transfereri, Cebe Havale menülerini takip ederek gönderim işlemi yapıyorsunuz ve alıcı ise Bankamatikten TC numarası, cep numarası, göndericinin cep numarası ve referans numarası ile gönderilen tutarı girdikten sonra para çekimini yapabiliyor.

Ziraat Bankası Cep Telefonuna Para Gönderme ve Çekme (Cepbank)

Ziraat internet kullanıcıları mobil bankacılık üzerinden Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom operatörlerine ait numaralara para gönderimi işlemi sağlıyor. Sadece Türkiye’de bulunan numarala gönderilen para için günlük 500, haftalık 1000 ve aylık 1500 TL limitiniz bulunuyor. Gönderilen para 24 saat içinde çekilmeli. Çekim için Göndericinin TC numarası, Alıcının Tc Numarası, Gönderici ve Alıcının cep numarası, cep telefonuna gelen şifrenin olması gerekiyor. Aksi takdirde çekim işlemi yapılamıyor.

Kuveyt Türk Cep Telefonuna Para Gönderme Çekme (cepbank)

Kuveyt Türk kullanıcıları mobil şube uygulamasını indirdikten sonra Para transferleri menüsünde GSM numarasını seçiyor ve nurasını yazdıktan sonra, alıcının adı soyadı, göndereceği tutar ile işlem bitiriliyor. Alıcı ise yine TC numarası, Gönderici ve alıcının cep numarası ile SMS ile gelen şifreyi giriş yaptıktan sonra 24 saat içerisinde çekim yapabiliyor.

Cep telefonlarına para gönderimi Türkiye sınırları için geçerli oluyor. Mesela bir KKTC’ye gönderim söz konusu değil.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir