Küçük Ev (Ahşap) Modelleri ve Fiyatları

Yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış ve isteklerinize göre tasarlanmış bir ahşap evi seçmelisiniz. Evin doğal ve sağlıklı nefes almasını sağlayan, birleştirilmiş ahşap kütüklerden ekolojik ve geleneksel bir ahşap eve uyarlayabiliriz. Tahta evler çam ve ladinden yapılmıştır.

Kütük ahşap evleri, ahşap kabinler, bahçe binaları veya sauna koleksiyonu arasından seçim yapabilir veya ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre bir firma ile tasarlayabilirsiniz. Bitmiş kütük ev paketlerinin duvar yapıları, görünümü ve teslimat içeriği de özelleştirilebilir.

Ahşap yapıların atmosferik CO2’yi emdiğini ve sakladığını ve taşımayı hesaba katarak bile ahşabın karbon nötr olduğunu biliyor muydunuz? Aslında, tek karbon nötr inşaat malzemesidir. Gerçek: İnşaatta kullanılan her metreküp odun için 0,8 ton karbon emisyonu tasarrufu sağlar, bu nedenle bir ev 20 metreküp odun kullanıyorsa, bu karbonda 16 ton tasarruf sağlar.

Teknoloji ve Prefabrik Ahşap Evler

Ahşap prefabrik evlerin üretimi için teknoloji, birçok bilim adamının doğaya daha yakın yaşamanın bir yolu olan doğal malzemelerden üretimlerini önermektedir ve bu da uzun yaşam beklentisine yol açmıştır. Doğadan türetilen prefabrik evler, ahşap, cam ve kaya Gibbs’in yapımı için malzemelerden oluşur. Dahası, bu prefabrik evlerin başka avantajlarıda vardır: Prefabrik evler daha az ağırlığa sahiptir, bu da temel dökme maliyetini azaltır ve prefabrik evlerin yeraltı suyu olan bölgelere yerleştirilmesine izin verir, bu da prefabrik evlerin depreme karşı daha sert ve stabilizesini ima eder. Prefabrik evlerin inşası, sağlam bir ev inşa etmek için gereken süreden 5 ila 10 kat daha hızlıdır.

Ses yalıtımı, yüzeyin kütlesine bağlıdır. Hafif bir malzeme olan ahşap, ses yalıtımı açısından; ses emilimi için idealdir. Ahşap, sesi emerek yankı ve gürültüyü engeller. Bu nedenle konser salonlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ses hızı odunlarda gazlardan ve sıvılardan daha hızlıdır ve metallerinkine yakındır. Sürtünme sonucu oluşan ses enerjisi kaybı da hafifliği ve yapısı nedeniyle ahşapta oldukça düşüktür. Bu özelliklerinden dolayı ahşap, müzik aletlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ve elbette ahşap evlerde gürültü yalıtımı oldukça avantajlıdır.

Kütük Evler ve Fiyatları

Model ve fiyatlar kişilerin isteklerine ve zevklerine göre değişir.  Metrekare ve kullanılacak malzeme konusunda uzman firma ile görüşerek bütçe istemenizi öneririz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir