Ekstre Atlatmak Mantıklı mı?

Kişiler sahibi oldukları kredi kartlarının aylık olarak belli tutarlar karşılığı en az asgari tutarını ödemekle yükümlü. Bu tutarın ödenmemesi kart kullanımı ve bankacılık ürünlerinin kullanımı açısından önemli bir etken. Bu anlamda kişi ödemekte zorlandığı zamanlarda kredi kartı ekstre atlatmak diğer bir deyişle ekstre erteleme gibi hizmetleri bankalardan da alabiliyor. Bu durumda soruların başını ise ekstre atlatmak mantıklı mı çekiyor.

Ekstre Atlatma Erteleme Mantıklı mı?

Özellikle son günlerde maddi açıdan büyük bir zorluk çeken tüketiciler maddi açıdan daha rahat olabilmek adına bankaların hizmetlerinden birisi olan ekstre atlatma işlemini araştırıyor. Nedeni olan borcunu ertelemek, maddi olarak daha rahat bir nefes almak diyebiliriz. Bankaların hepsi bu işleme ekstre erteleme, ekstre atlatma gibi isimler verse de hepsi aynı vazifeyi görüyor. Ödeme kolaylığı açısından rahat hareket imkanı veren ekstre atlatmak aslında çok mantıklı bir işlem. Neticede hiç ödeyememekten yada diğer ödemeleriniz ile maddi olarak daha çok zorluk çekmekten iyidir. Ancak bu hizmetin de bir bedeli vardır.

Ekstre Atlatmanın Avantajı

Öncelik olarak söz konusu ödemenizi bir ay yada daha fazla erteleme imkanı bulabiliyorsunuz. Bu anlamda oluşan harcamaları faizsiz taksitlendirme imkanlarından da bahsetmek söz konusu. Örneğin Ziraat Bankası Bankkart Combo nefes ayları ile mevcut harcamanızı faizsiz taksitlendirme imkanı sunuyor. Buna benzer diğer bir hizmet ise QNB Finansbank enpara ile karışımıza çıkıyor. Ekstrede olan harcamalarınızın 3 bin liraya kadar olan kısmını faizsiz olarak taksitlendiren enpara olaya farklı bir bakış açısı sunuyor. Ancak diğer bankalarda olduğu gibi ekstre atlatmanın en büyük avantajı ekonomik olarak daha rahat hareket edebilmektir.

Ekstre Atlatmanın Dezavantajı

Avantajı kadar dezavantajından bahsetmek gerekirse burada karşınıza tek bir sorun çıkıyor. O da atlatacağınız tutar için belli bir miktar faiz ödemesi yapmak. Bunun dışında bir dezavantajından bahsetmek mümkün değil. Nitekim küçük faizler eşliğinde borcunuzu erteleme yapmanız mantıklı bir adım olabilir.

Kredi ve Kredi Kartı Ekstre Atlatmak bankalar arasında farklı işleme ve adıma tabi tutuluyor. Bu aşamada kişilerde hangi kartı kullanıyorsa ve hangi bankanın müşterisiyse nasıl hareket edeceğini ona göre ayarlamak zorunda. Bu ince ayrıntılar bir anlamda sizlerin de maddi ve manevi açıdan avantajlı sağlayacağını belirtmek mümkün.

Güncel olarak geliriniz, ödemeleriniz sonrasında kredi kartı borcunuzu karşılayacak paranızın olmaması sizlerin bir alternatif olarak ekstre atlatma hizmeti almanıza neden olabilir. Bu durumda borçlu kalıp banka yasaklısı olmaktansa ekstre erteleme ile daha ekonomik bir özgürlük yaşamak doğrusu olacaktır.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kripto Yatırımcılarının Bilmesi Gereken 3 Terim

Kripto paraya yatırım yapacaksanız bazı terimlere hakim olarak karşılaşacağınız riskleri en aza indirebilirsiniz. Özellikle analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir