Akbank Kartsız Para Yatırma Nasıl Yapılır

Kartsız Para Yatırma Akbank. Bankalar para yatırma hizmetini bankamatikler aracılığıyla veriyor. Burada her bankamatiğe para yatıramadığınızı da belirtmek istiyorum. Hesabınıza bağlı size tahsis edilen Akbank Neo Kart ile para yatırma ve çekme imkanları bulunuyorken bu durum artık kartsız olarak ta verilmeye başlandı. Akbank direkt aracılığıyla para çekimine konu bu hizmetten size bahsetmiştik. Akbank hesaplarına kartsız para yatırma nasıl oluyor, hangi hesaplara yatırılıyor? bunlara da değinmek istedik.

Akbank Kartsız Para Yatırma

Akbank kartsız para yatırma işlemi iki farklı alternatif ile oluyor. Birisi Referans kodu  ile diğeri ise hesap numarası üzerinden. Bankacılık hizmetlerinin yürütülmesinde hesap numarası takip açısından çok önemli bir etken. Bu nedenle Akbank kartsız işlemlerden birisi olarak nasıl para yatırabiliriz bir bakalım.

Referans Kodu İle Para Yatırma

Akbank Direkt kullanıcıları internet yada Mobil bankacılık ile giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan para çekme yatırma menüsünü seçiyorsunuz. Burada referans kodu ile para yatırmayı seçin ve para yatırmak istediğiniz hesabı seçin. Daha sonra Akbank bankamatiğinden kartsız giriş yapın. Burada para çekme butonu ile altlı üstlü olan Referans Numarası ile para yatırma seçeneği ile Akbank Direkt ekranın da gösterilen numara ATM ye girilir. Bu aşamadan sonra para yatırılmış olur. Dilerseniz makbuzunuzu da alabilirsiniz.

Akbank Hesaba Kartsız Para Yatırma

Bu işlem için ATM’den kartsız giriş seçin. Hesaba para yatırma, Para yatıracak kişinin telefon numarasının girişi  yapıldıktan sonra parayı yatırmak istediğiniz hesabın önce hesap numarasını sonrada bulunduğu şube kodunu girin. Daha sonraki menüde parayı yatıracağınız kişinin isim ve soy isminin ilk iki harfini görüyorsunuz. Burada harfler doğru ise tamam tuşu ile paranızı ATM para koyma bölmesine koyuyorsunuz. ATM parayı kabul ettiği zaman onay veriyorsunuz ve para hesaba geçmiş oluyor.

Akbank Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödemesi

Akbank bankamatiklerinden sahibi olduğunuz Akbank kredi kartı borcu erteleme ve ödeme işlemi de yapılıyor. Bunun için kartsız giriş, kredi kartı ödemesi, Parayı yatıracak kişinin TC no ve telefon numarası sonrası gelen ekrana ödeme yapılacak kart numarası girilir. Daha sonra kartın sahibinin isim bilgileri gelecektir. Onayınız ile parayı para bölmesine koyun. Buradan paranız yatırılacaktır.

ATM’den Kredi Borcu Ödemesi

Akbank bankamatiklerinden kartsız olarak dilerseniz kredi borcunuzu da ödeyebiliyorsunuz. Bunun için kartsız işlem, Bireysel kredi ödemesi seçildikten sonra parayı yatıracak kişinin TC numarası girilir. Daha sonra para bölmesine para konulur. Yatırma işlemi sonrasında makbuz alımı da size kalmış bir durum.

Akbank ATM’den Neleri Ödeyebilirim?

Akbank AtM’sinden kendinize ait kredi kartı, kredi, şans oyunları ve eğitim harçları gibi ödemeleri de yapabiliyorsunuz. Bunun yanında yeni kimlik ücretini Akbank ATM kanalıyla da ödeyebilirsiniz. Kartsız para yatırma işlemi ile kullandığınız ürünlerin faturalarını da ödeyebiliyorsunuz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir