Engelliye Ev Müjdesi! Engelli Kampanyaları

Engelli olup ev almak isteyenlere ülkemizde birçok farklı yardımcı olan kurum ulunuyor. Faizsiz sistemler üzerinden veya devlet destekli olarak ev alabilmek için öncelikle engelli raporunun alınması gerekiyor. Hem düşük faiz oranından yararlanmak hem de bu şekilde ev sahibi olabilmek için yapılması gereken işlem çok basittir.

Engelli olsun ya da olmasın geçmişte ev almak isteyenlerin izleyecekleri tek yöntem konut kredisine başvurmaktı. Ancak günümüzde çok farklı alternatif yöntemler ile ev almak mümkün oluyor. Birikim yaparak ev sahibi olmak neredeyse imkânsız gibi görünüyor. Özellikle engelli bir vatandaş için bu durum tamamen çok zor bir durum demek doğru olacaktır.

Özellikle peşinatsız ve faizsiz ev sahibi yapan tasarruf firmaları bu konuda engelli vatandaşların en çok tercih ettikleri yöntemler oluyor. Çünkü her ne kadar uzun vadeli olsa da amaçlanan rahat ödeme koşulları ve uygun fiyatlarla ev sahibi olma şansı bu firmalar tarafından sunuluyor.

Engelli Kampanyaları

Engelliler için ev kampanyaları bulunuyor. Devlet destekli olarak sunulan bu kampanyalar sayesinde %40 özür oranının üzerine çıkanlar için hem TOKİ’den hem de farklı yöntemlerle ev almak istediklerine göre öncelik hakkı veriliyor. Aynı zamanda uygun rakamlar ile ev alınmasına olanak sağlanıyor. Tabi bu durumdan yararlanmak için kampanyalardan faydalanmak için doğru şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartlar için başvurulan yönteme göre çeşitlilik gösteriyor.

Engelli Kampanyalarından Aranan Şartlar

TOKİ tarafından sunulan kampanyalara engelli vatandaşlar tarafından daha yoğun ilgi gösteriliyor. Hem önceliklerinin olması hem de uzun vadede faizsiz ödeme seçeneklerinin olması buna neden oluyor. Tabi bunun için öncelikle aranan şartların tek tek sağlanması gerekiyor.

  • Öncelikle engelli dahi olsa hane halkı gelirinin 2600 TL’nin altında olması isteniyor,
  • Herhangi bir engeli veya özürlü bulunan kişilerin %40 özürlü olduğunu gösteren engelli kimlik kartına sahip olması gerekiyor.
  • TOKİ’ye başvuru yapmaları gerekiyor.

Bu sayede yaşadıkları şehirde başlayan TOKİ projesinden ev alma ve kısa sürede burada oturma şansına sahip olabiliyorlar.

Kaynak:https://www.pesinatsizev.org/

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir