Ana sayfa Şifre Al Gmail şifre al yenileme

Gmail şifre al yenileme

Gmail şifresi nasıl yenilenir ? Gmail şifresi nasıl alınır ? gibi sorularınıza bu yazımızda cevap bulacaksınız. Google mail hizmeti olarak tanınmakta olan Gmail hizmeti şifrenizi güvenlik nedeniyle periyodik zamanlarda değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Günümüz zamanında genellikle android telefonlarda vazgeçilmez hale gelmiş olan gmail hesapları büyük önem arz etmektedir. Durum böyle olunca saldırılarda kaçınılmaz hale gelmiştir. Şifrenizi daha güvende tutabilmeniz için cihazını, maillerinizi ve daha bir çok önemli bilgilerinizi güven altında tutmak önemli haldedir. Google genellikle tek şifreyle milyonlarca hizmetini de kullanmanızı size sağlamaktadır.

Google (Gmail) Şifresi Nasıl Yenilenir?

Google hesabınızın şifresi Gmail ve Youtube gibi Google ürünlerinin hepsine erişmenizi sağlamaktadır. Gmail hesabınızın güvenliği eğer android cihaz kullanıcıysanız büyük bir önem taşımaktadır. Şifrenizi güvenlik sebebiyle değiştirebilirsiniz veya unuttuysanız sıfırlayabilirsiniz.

Google (Gmail) şifresini değiştirmek için:

 • Gmail hesabınızın şifresini yenileyebilmek için Gmail hesabınızda ilk önce oturum açınız.
 • Buradan sağ üst kısımda yer almakta olan profil resmine tıkladıktan sonra açılacak ekranda Hesabım kısmına giriş yapın.
 • Hesabım menüsü içerisinde Oturum açma ve Güvenlik butonuna tıklayarak giriş sağlayın. İlk 3 aşamayı direk olarak geçtikten sonra güvenlik sayfasına erişim sağlayabilmek için tıklayarak giriş yapın.
 • Şifre ve oturum açma yöntemi yazmakta olan bölümü bulun ve Şifre yazısına tıklayarak giriş sağlayın.
 • Karşınıza şu anda kullanmakta olduğunuz şifrenizi soracak olan bir yer gelecek. Şifrenizi buraya girdikten sonra devam ediniz.
 • Yeni şifrenizi oluşturabilecek olduğunuz sayfaya geldiğinizde burada şifrenizi doğrulamak adına 2 kez giriş yaptıktan sonra Şifreyi değiştir butonuna tıklayarak onaylıyoruz.
 • Gmail şifrenizi değiştirme işlemini bu şekilde başarı ile tamamlamış oluyorsunuz.

Gmail şifrenizi cep telefonunuz üzerinden değiştirmek istiyorsanız eğer Google Gmail uygulamasını kullanmakta olmanız gerekmektedir. Gmail uygulaması cihazlarınızda yüklüyse eğer kolaylıkla aşağıdaki adımları işleyerek şifrenizi değiştirmeniz mümkündür.

 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sol üst bölümde yer almakta olan üç çizgili kısma tıklıyoruz, buradan ayarlar yazan bölüme giriş yapıyoruz.
 • Ayarlar bölümünde mail adresinizin yazdığı bir yer göreceksiniz. Gmail adresinizin yazmakta olduğu yere girdikten sonra menüye ulaşacaksınız.
 • Açılacak bu menü içerisinde Hesabım yazan yere giriş sağlayın.
 • Oturum açma ve güvenlik yazana tıklayın.

Burada mevcut şifrenizle giriş sağladıktan sonra yeni şifrenizi girerek şifremi değiştir butonuna tıklayarak onayladıktan sonra, şifre değiştirme işleminiz başarı ile sonuçlanacaktır

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here