Ana sayfa Bankalar INGBANK IBAN Sorgulama 2020

INGBANK IBAN Sorgulama 2020

2008 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan INGBANK, şuan en fazla ilgi gören bankalardan birisi olma yolunda ilerlemekte. Dünya üzerinde birçok şubesi bulunan INGBANK, Türkiye’de de faaliyetlerini 10 seneden beri sürdürmeye devam etmekte. İnsanların en çok ilgi gösterdiği para harcama yöntemlerinden birisi olan kredi ve banka kartları olarak bilinen kartlardır. İnsanlarda nakit olmadığı zaman başvurduğu en çok yöntem kredi kartlarıdır. Maddi sıkıntı yaşayan insanların birçoğu kredi kartlarına fazlasıyla yüklenmekte ve ay sonunda çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya gelebilmekte.

IBAN Kullanımının Önemi

IBAN numarasının olması, gerek gelen/giden EFT işlemlerinde gerekse yurt dışına olan para transferlerinde işlemleri hızlandırması açısından oldukça önemlidir. Para transferi yaparken sadece IBAN numarası ile birlikte alıcının isim soy ismini girmek yeterli olmaktadır. Bunun yanı sıra güvenlik açısından da IBAN kullanımı oldukça önem farz etmekte. IBAN numarası gönderilen veya alınan parayı yanlışlıkla başka bir kişinin hesabına yatırılmaması için oldukça önem farz eden unsurlardan birisidir.

INGBANK IBAN Sorgulama

Genellikle karşı tarafa havale yaparken karşılaşılan IBAN numarasının Türkçe olan anlamı Uluslararası Banka Hesap Numarasıdır. IBAN numarasının kullanılmasının amacı para transferlerinde yapılabilecek olan yanlışlıkları önlemektir. Kullanılmakta olan INGBANK Kredi Kartı veya Banka Kartlarının IBAN numarasını öğrenmek için en doğru yol INGBANK Müşteri Hizmetleri’yle görüşmek olacaktır. Bir diğer öğrenme yollarından birisi ise INGBANK’ın IBAN Sorgulama adresine girmek olacaktır.

INGBANK’ın resmi web adresinden IBAN Sorgulama bölümüne girdikten sonra istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurulmalıdır. İstenilen bilgiler arasında en önemlileri müşteri no, şube no (kart numarasının ilk 4 hanesi), hesap türü (vadeli, vadesiz) şeklindeki bilgilerdir. Bu bilgiler eksiksiz doldurulduğunda 26 haneli bir kod ile karşılaşılmakta. Bu karşıda duran kod IBAN numarasının kodudur.

Örneğin; TR 78 0005 3000 0005 6778 9524 01 (IBAN Örneği)

Eğer sistemde ki bilgiler tam olarak girilmezse oluşacak IBAN numarası kesinlikle yanlış IBAN numarası olacaktır. Bu bakımdan eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmeli. Bunun yanı sıra INGBANK şubelerine giderek de IBAN numarasını öğrenebilmek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here