Ev Hanımlarına Kredi, Hangi Finans Kuruluşları Bayanlara Kredi Veriyor?

Ev hanımlarına kredi veren banka arayışının temel nedeni paraya olan ihtiyaçdır. Ev hanımları gelirleri olmamasına rağmen ihtiyaçlarını karşılayacak parayı bankalardan alma çabası içine girebilir. Bunun için kişinin geliri olsa bile bunu belgelendirmesi gerekir. Fakat gelirleri olmasına rağmen gelirini belgelendirememesi halinde kredi alınması söz konusu olmaz. Fakat almak istediğiniz tutarlar düşük rakamlardan ibaret ise ev hanımlarına kredi tahsisi yapan bir banka bulabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi tahsisi ile ilgili ayrıntıları öğrenmek istemeniz gayet normal. Bunun için bizlerde bu durumu sizlere doğru ve güncel bilgiler ile aktarma adına güzel bir araştırma yapmış olduk. Yaptığımız araştırmaların sonunda ise Ev hanımlarının 2 şekilde kredi alabildiklerini gördük. Bunlardan birincisi gelir belgesi şartı aranmayan bankalar, ikincisi ise devlet destekleridir. Yazımızın devamında da bu bana ve kuruluşları bulabilecek ve ona göre de bir yol izleyebileceksiniz.

GELİR BELGESİ İSTEMEYEN BANKALARIN KREDİ KAMPANYALARI

QNB Finansbank Online Kredi: Şubeye gitmeden, sıra beklemeden ihtiyaç kredisi kullanmak artık çok kolay. Acil ihtiyaçlarınız için artık pazartesiyi beklemeye son. Online Kredi ile hafta sonu bile krediniz hesabınızda. Bankanın müşterisi olmanız halinde internet yada Cep şubesinden giriş yaparak kredilere anında başvuru yapabilmeniz söz konusu. Hatta krediye başvuru ile anında hesaba da geçebiliyor. Kredi notunuz ve gelirinize oranla belirlenen tutarlarda krediler alabilmeniz mümkün. Faiz oranları %%1,59 ile %1,90 arasında değişmektedir. Anlayacağınız faizler, kredi notunuza göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca 60 ay vade ile ödeme imkanı da bulunuyor.

Aktifbank N Kolay Kredi: Eğer aktifbank müşterisiyseniz sorun olmasa da müşteri olmamanız halinde ise öncelikle internetteki başvuru formunu dolduruyorsunuz. Ardından Kurye sizi 7-10 gün içerisinde sizleri ziyaret ediyor ve paranız aynı gün içerisinde hesabınıza yatıyor. Bu krediyi 60 ay vade ile çekebiliyorsunuz. Ayrıca belirlenen faiz oranı ise % 1,70 dur. 2.000 TL için ödeyeceğiniz kredi tahsis ücreti 20 TL dir. Kredinin üst limiti sizin gelirinize ve kredi notunuza göre değişiklik gösteriyor.

Garanti Bankası Kredim Cebimde: Gelir belgesiz ve kefil şartı aramadan sadece nüfus cüzdanınız ile başvurunuzu yapabileceğiniz 50.000 TL üst limitli krediyi 60 ay vade ise sizlere veriyor. Ayrıca Faiz oranları ise %1,70 den başlıyor. Başvuru için Cep telefonunuzdan KREDİM yazarak T.C. Kimlik Numaranızı 3280’e göndermeniz yeterlidir.

KOSGEB İLE İŞ KURMAK İSTEYEN BAYANLARA KREDİ

KOSGEB kendi işini kurmak isteyen girişimci bayanlara maddi destekte bulunuyor. Düşük çaplı işlerinizde 50.000 TL hibe, 100.000 TL kadarda geri ödemeli 60 ay vadeli ve faizsiz kredi veriyor. Sizlerde kendi işinizi kuruyor ve rahat rahatta borcunuzu ödüyorsunuz. Tabi bunun için öncelikle ilinizdeki KOSGEB eğitimlerine katılmanız şart. Ardından da Proje sunuyorsunuz. Projeniz kabul edilirse de para muslukları yavaş yavaş sizler için hazırlanıyor.

MİKRO KREDİ

Mikro kredi ile ev hanımları kendi işlerinin sahibi olabiliyor. Türkiye Grameen Mikro Finans Programı (TGMP), Mikrokredi ile bayanlar kendi işlerini kurabiliyorlar. 5 üye arasında sorumluluk ve dayanışma ruhunu oluşturur. Toplanacak olan bu 5 bayanın kardeş, anne, gelin, görümce, hala ve yeğen gibi akrabalık ilişkilerinin olmaması gerekmektedir. Her ilde mikro kredinin şubesi bulunuyor.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir