Ziraat Bankası ATM Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödemesi

ATM sizlere kartınızla hizmet verirken dijital gelişimler artık kartsız işlem yapma olanakları veriyor. Bu olanaklar sayesinde   Ziraat Bankası kartsız kredi kartı borcunuzu da ödeyebiliyorsunuz. Bir çok işlemin olanak veren bu hizmet için yüzlerce Ziraat Bankası bankamatiğinden işlem yapabiliyorsunuz.

ATM’den Kartsız Kredi Kartı borcu Ödeme

Ziraat bankası müşterileri kullandıkları Bankkart Combo Kredi kartı için aylık olarak harcama tutarlarının en azından asgari seviyesini yatırmakla yükümlü. Burada yatırma yani borç ödeme işlemi gerçekleşmediği zaman kişinin başına icra, haciz, masraflar derken kredi yasaklısı konumuna kadar bir dizi yaptırım uygulanıyor. Bu yaptırımlardan bir yana kartınız da kullanıma kapatılıyor ki bu da ayrı bir sorun. Bu nedenle en azından asgari tutarın son ödeme tarihinde ödenmesi gerekir.

Okunmalı : Ziraat Bankası Kartsız Para Yatırma

Ziraat Bankası Bankkart Combo kredi kartı borcu ödeme işlemi için bir çok yol bulunmasına rağmen kişi dilerse nakit olarak bir ATM kanalıyla borcunu da ödeyebiliyor. Geçmiş dönemlerde  bu hizmet için kart gereksinimi duyulurken artık kartsız olarak ta kredi kartı borçlarınızı ödeme yapabiliyorsunuz. Bu ödeme işlemini yapabilmeniz için yapmanız gerekenler ise şunlar:

Kredi Kartı İle Ödeme Adımları

  • Ziraat Bankası bankamatiği bulun ve giriş menüsünü seçin.
  • Kartsız giriş ile giriş yapın ve kredi kartı borcu ödemesini seçin.
  • Burada öncelik parayı yatıracak kişinin TC numarasının girilmesidir.
  • Bundan sonra yatırmak istediğiniz kredi kartı numarasının girilmesi gerekir. Bu numara sizinse ve elinizde yoksa Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri kanalıyla kredi kartı numaranıza ulaşabilirsiniz. Bu numara üzerinden ödeme yapılacağı için dikkat edilmelidir.
  • Bir sonraki sayfada yazılan kart numarasının kime ait olduğu, telefon numarası gibi bilgilere ulaşıyorsunuz. Burada yanlış bir bilgi varsa işlemi iptal edin. Eğer doğru olduğunu düşünüyorsanız onaylayın.
  • Açılan bölmeye paranızı koyun ve bekleyin.
  • ATM parayı olar sayar ve kontrol eder. Sonra sizden miktar konusunda tekrar onay ister.
  • Sizin onayınız sonrası kartsız kredi kartı borcu ödemesi gerçekleştirilmiş olur.

Okunmalı : Ziraat Bankası Kartsız Para çekme

Kart Borcunun Ödenmesi İle Limit Açılır

Ödeme ile ilgili olarak ATM’den fiş alabilirsiniz. Burada yatırdığınız para kadar kartınızda kullanım limiti de açılmış olur. Günü geçen bir kartınız ise yine buradan anlık olarak kartınız yeniden kullanıma açılmış olacaktır.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir