Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Daha çok kredi talebi olumsuz yanıtlanan kişilerin arayışındaki kolay kredi veren bankalar deyimi aslında çok yanlış bir cümleden ibaret.  Finans kuruluşları kişilere borç para verirken yasal yönetmelik ve mevzuatlara uymak zorundadır. Bu mevzuatların dışında kredi tahsisleri yapmak maddi cezai yaptırımlara neden olabilir. Kolay kredi tahsisi yapan bankalardan çok kolay kredi alabilmenin yollarını aramak çok daha doğru olabilir.

Kredi almanın kolay yolu bankalar

Kredi alımında bankalar belli mevzuatlar ile yasalara uymakla yükümlü iken bazı durumlarda esnek davranabiliyorlar. Bu esnekliğin sağlanmasında ise birkaç husustan bahsetmek mümkün olabilir. Örneğin alacağınız kredi tutarı. Burada almak istediğiniz borç para miktarının az olması kredi almanızda kolaylık sağlayabilir. Çünkü kredi notu, gelir düşüklüğü gibi hususlar nedeniyle daha küçük tutarlardaki kredi alımlarınızın onaylanma ihtimali yüksek tutarlara oranla daha gerçekçidir. Bu nedenle kolay kredi alımı söz konusu edilebilir. Ancak gelirinizin yüksek tutardaki kredi taksitlerini ödemeye yetmeyecek miktarda olması, kredi notunuzun düşük olması borç para alımınızın önüne geçecektir.

Finansal açıdan kredi alımlarında önünüzde onlarca bankadan söz edersek yanlış olmaz. Ancak en kolay kredi alabileceğiniz bankaları sıralarsak şu şekilde bir sıralamadan bahsetmek mümkün olabilir.

  • Enpara
  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • Aktif Bank
  • İng Bank

Kredi tahsisinde kredi notu önemli bir etken. Burada notunuza göre kredi tahsisi ve faizini ön plana çıkaran bankalardan daha kolay kredi alabilirsiniz. Örneğin İng bank kredi notuna göre faiz uygulaması yaparken kredi notu düşük olan kişilere krediyi sağlama açısından daha yüksek faiz oranı öneriyor. Burada kişi ihtiyacını karşılama yolunda hiç alamamaktansa yüksek faizden kredi almayı daha uygun bulabiliyor.

Kolay kredi veren bankalar arayışındaysanız öncelikli olarak kişisel muhasebeniz ile kredi notu bilgisine ulaşmanız mantıklı bir adım olacaktır. Bu anlamda kredi alımı için en kısa yol SMS kredi başvurusunu değerlendirebilirsiniz. Burada  bankalar anlık olarak kişilere ulaşım sağlayarak kredi onayını verebiliyor.

Senetle kredi alamında verilen mal ile hizmet karşılığı olan bedelin temlik edilerek finans desteği alımı da söz konusu. Bu manada senetle kredi veren faktoring şirketleri ön plana çıkıyor.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir