Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası İban Sorgulama (Hesap Numarası Öğrenme)

Ziraat Bankası İban Sorgulama (Hesap Numarası Öğrenme)

Para gönderimi ve alımı için uluslar arası hesap türü olan iban numarasına geçilmesi finans sektöründe bir çok kolaylığı beraberinde getirdi. Özellikle para gönderimi için bankalar dijital ortamlarda ibanı isterken hesap numarası ile gönderilen seçeneklerde mutlaka iban girmek istemediğinin de belirtilmesi isteniyor. Bu nedenle iban numarası para gönderimi öncesi sorgulanıyor. Banka müşterilerinin ve para göndermek isteyen kişilerin öncelikli olarak Ziraat Bankası iban sorgulama yapması da bunlara bir örnek.

İnternet Sitesinden

Ziraat Bankası hesap numarası elinizde bulunuyorsa sorgulamanın bir yolu Ziraat internet sitesi. Buradan giriş yaptıktan sonra banka şube numarası ve hesap numarası ile ibanınızı sorgulayabiliyorsunuz.

Okunmalı : TC Kimlik No İle Banka Hesabı Sorgulama

İnternet ve Mobil Bankacılıktan

İban numarası öğrenmenin diğer bir yolu ise Ziraat İnternet Bankacılığına giriş yapmaktır. Buradan şifreniz ile giriş yaptıktan sonra hesaplarım bölümünden bankada bulunan tüm hesaplarınıza ve iban numaralarınıza ulaşabiliyorsunuz. Bu durum aynı zamanda Ziraat Mobil içinde geçerli. Mobil bankacılık ayrıca buradan iban numaranızı paylaşma imkanı sunuyor. Bu paylaşım sosyal medya, mesaj ve whatshapp üzerinden yapılabiliyor.

Ziraat ATM’sinden

Ziraat iban sorgulama işleminin bir tanesi de hesabınızın bankamatik kartı ile bir Ziraat ATM üzerinden gerçekleştirileni. Buradan hesabınıza girerek yine hesaplarım bölümünden numaralarınıza ulaşabiliyorsunuz.

Banka Şubesinden

Hesabınıza ait tüm bilgiler olduğu gibi bir banka şubesini ziyaret ederek hesabınızın iban numarasını öğrenme imkanınız da bulunuyor. Geçmiş dönemlerde kişilere bankalar hesap cüzdanları tahsis eder ve tüm hareketler bu cüzdanlara işlenirdi. Aynı zamanda bu cüzdanlardan birine sahipseniz buradan hesap ve iban numaranıza da ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden

Bankanızın 444 00 00 ile 0 850 220 00 00 numarası tüm banka müşterilerine hizmet verirken talepleri de yerine getiriyor. Bu anlamda ihtiyacınız olan ziraat iban numarası öğrenme dahil para gönderim ve alımlar ile hangi aşamada olduğu gibi hususları da buradan sorgulama imkanları bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here