Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır ve Kapatılır?

İnternetin yaygınlaşması ve birçok kişi tarafından daha sık şekilde kullanılmaya başlaması ile birlikte, eskiden beri süregelen alışkanlıklar da değişiklik göstermeye başladı. Bu alışkanlıklardan biri de kişilerin normalde dükkanlara ve mağazalara birebir giderek yaptıkları alışverişlerini internet üzerinden yapma yönünde oldu. Artık birçok firma ve marka, müşterilerine mağazaları aracılığıyla ulaşırken bir taraftan da internet üzerindeki sanal marketleri üzerinden hizmet vermektedir. Kredi kartı kullanıcıları da yoğun iş ve hayat temposu arasında mağaza mağaza dolaşmak yerine internet üzerinden ne ihtiyaçları varsa bu ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Kredi Kartını İnternete Açma

Sanal marketler, Sanal POS denilen sistemlerle çalışmaktadırlar ve alışverişini tamamlayacak olan müşteriler, kredi kartı bilgilerini(şifre girmeden), gerekli alanlara girerek ödeme işlemini tamamlarlar. İnternet güvenlik sistemlerinin gelişmesi, bankacılık uygulamalarının eskisine nazaran daha da güvenli hale gelmesi gibi durumlar, internetten alışveriş yapılmasını daha güvenli ve hızlı hale getirmiştir.

Kredi kartları yeni alındığı zaman doğal olarak internet alışverişine kapalı olarak müşterilerine sunulmaktadır. İnternetten alışveriş yapmayı seven ve kredi kartını internet alışverişlerine açtırmak isteyen kişiler, bankaları ile müşteri hizmetleri numarasını kullanarak iletişime geçebilir ya da müşterisi oldukları bankanın kendilerine en yakın şubesine giderek kredi kartlarının internet alışverişlerine açılmasını sağlayabilirler. İnternet üzerinden alışveriş gerçekleştiren online mağazaların güvenli siteler olduğuna emin olduktan sonra kredi kartı bilgilerini ekrana girmeli ve mümkünse 3Dsecure ile telefona gönderilen onaylama mesajını kullanarak alışverişlerine devam etmelidirler. Bu şekilde, internet alışverişleri ve kredi kartı bilgileri güvence altına alınmış ve sorunsuz bir şekilde kredi kartlarının kullanımına devam edilebilecektir.

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kredi kartı internet alışverişine açık olan kişiler de bazı durumlarda, internet alışverişlerinin miktarını farkında olmadan arttırabilir ya da yalnızca kredi kartlarının internet alışverişi özelliğini kapatmak isteyebilirler. Bu durumlarda kişiler, kredi kartlarını internet alışverişlerine kapatabilmektedirler. Kredi kartlarını internet alışverişine kapatmak isteyen kişiler, müşterisi oldukları bankaların kendilerine en yakın olan şubesine giderek kredi kartlarının internet alışverişlerine kapatılması için başvuruda bulunabilirler. Bankaya kadar gitmek istemeyen kişiler, bankalarının müşteri hizmetleri numarasını arayarak da müşteri temsilcileri ile görüşerek gerekli talimatı verebilirler. Bazı bankaların mobil ve internet bankacılığı hizmetleri kullanılarak da kredi kartlarının internet alışveriş özelliği ve temassız ödeme gibi özellikleri kapatılabilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here