Ana sayfa Devlet Destekleri Adana Yüreğir Kaymakamlığı İnternetten Para Yardımı Başvurusu (SYDV)

Adana Yüreğir Kaymakamlığı İnternetten Para Yardımı Başvurusu (SYDV)

Adana ili Yüreğir Kaymakamlığı fiziki temas ile salgından korumak amaçlı olarak nakdi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara kolaylık olması açısından online yardım başvurusu sayfası açtı. Burada kişiler altı adlımda yardıma başvuru yapabiliyor. Yüreğir ilçesinde oturan vatandaşları ilgilendiren sistem ile vakıf önünde yoğunluk kalmadı. Bu durum diğer vakıflar için de örnek olarak algılandı. Yüreğir Kaymakamlığına bağlı olarak faaliyette bulunan Yüreğir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına çevrimiçi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı için sizlere kısa özetler vermek istedik.

Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Altı adımda yardım başvurusunu gerçekleştiriyorsunuz. Burada ilk aşama Başvuru sayfasına gitmeniz olacaktır. Ardından ise yeni başvuru menüsü ile hareket ediyorsunuz. İşte sırasıyla atmanız gereken adımlar;

  • Başvuru Sayfasına gidin.
  • Sorgu izni bölümünden yeni başvuru menüsü ile devam edin.
  • Açılan sayfadan TC kimlik numaranızı ve Adınızı Soyadını girdikten sonra ilerleyin.
  • Daha sonra karşınıza kişisel bilgiler geliyor. Bunları doldurun ve ilerleyin.
  • Hane bilgilerinizi girin.
  • İletişim bilgilerinizi işleyin.
  • Yardım dilekçenizi yazın. Burada dikkat etmeniz gereken paraya neden ihtiyacınız var, hangi zorlukları yaşıyorsunuz, eviniz kira mı, hastanız var mı, işsiz misiniz? Bu tür olaylar vakfın toplantısında sizlere yardım yapılıp yapılmayacağı hususunda dikkate alınan konulardır. Çünkü gerçekten paraya ihtiyacı olan kişilere yardım yapılmaya çalışılır. Zira ihtiyacı olmasa da yardım için başvuran vatandaşlardan söz etmek mümkün.

Son olarak yardım dilekçenizi yazdıktan sonra kaydet butonu ile başvurunuzu yapmış oluyorsunuz.

Yardım Başvurusu Nasıl Değerlendiriliyor? Alır mıyım?

Her başvuru yapan buradan yardım alacak diye bir kaide yok. Nitekim kişinin hane geliri önemli. Burada geliri yoksa ve buna rağmen kira, yiyecek ve ısınma gibi nedenlerden dolayı ihtiyaç durumuna göre Kaymakam başkanlığında toplanan mütevelli heyeti sizlerin dosyanızı inceleyerek bir karara bağlıyor. Bu karar sizin para alıp almayacağınıza kesin bir sonuç olsa  da ilerleyen dönemlerde tekrar başvuru yapmanız da mümkün.

Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yaptığınız online yardım başvurusu sonucunu da sorgulama imkanlarınız bulunuyor. Sorgulama sayfasına gidin. Sağ alt ekranda açılan başvuru sorgula bölümde TC kimlik no, doğumtarihinizi ve başvurduğunuz yardım türünü seçiyorsunuz sorgula menüsü ile devam ediyorsunuz. Buradan sonuç alamamanız halinde ise dilerseniz telefon ile 0322 323 15 82 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. Yüreğir Kaymakamlığı Vakıf adresi ise Seyhan Mahallesi, Hasanşaş Cad, Yüreğir Adana.

Sistem bir aydan önce ikinci başvuruyu kabul etmiyor. Burada yaptığınız başvurunun sonuçlanması da önemli. Buradaki sonuca göre itirazınızı da yapabilirsiniz. Ancak Adana Yüreğir Kaymakamlığı İnternetten Para Yardımı Başvurusu yapmanız ile sizlere SMS ile bilgi veriliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here