Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

Sim kart bloke kaldırma işleminden önce sms doğrulama gibi birkaç konu hakkında bilgi alarak konuya başlayalım mı? Teknoloji hızla ilerlerken bazen kullandığımız banka kartlarındaki blokeler canımızı sıkabiliyor.  Aşağıda size Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi nasıl kaldırılır? Bilgi vermeye çalıştık.

Sim kart blokesi kaldırmak ile Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi kaldırma işlemleri arasında farklar var.  İşte bu farkları anlayabilmek adına aşağıda ikisinin de açıklamalarına yer verdik.

SMS doğrulaması nedir?

SMS Doğrulama uygulaması, internet ve mobil bankacılığa giriş yapmadan önce veya giriş yaptıktan sonra ve işlemler sırasında işlemlerinizin güvenliğini artırmak için kullanılan güvenlik seçeneklerinden biridir.

Kayıtlı olmayan alıcı ve abonelere para transferi gibi işlemlerde tek kullanımlık şifre oluşturularak kayıtlı cep telefonunuza mesaj olarak gönderilir. Gönderilen şifre 3 dakika geçerlidir ve daha sonra kullanılamaz. Bu süre içerisinde işleminizi tamamlamadıysanız, işlemi yeniden başlatmanız ve yeni SMS mesajını kullanmanız gerekecektir.

Cep telefonunuz kapsama alanı dışındayken veya kapalıyken herhangi bir işlem yapılmayacaktır. Gönderilen mesajlar o anda ücretlendirilmiyor.

İnternet bankacılığı şifremi unuttum/bloke edildi. Ne yapabilirim?

İnternet bankacılığı giriş şifrelerini unutan kullanıcılar giriş ekranlarında bulunan Şifremi Unuttum linkinden yeni şifre oluşturabilirler.

SMS Hatırlatma hizmetine başvurdum. Hatırlatma SMS’i almıyorum. Neden?

Operatörünüzü arayarak hattınızı reklam ve promosyon SMS’leri için aktif hale getirmelisiniz.

Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Sim kart blokesi kolay şekilde yapılabilir. Öncelikle Ziraat Bankası ATM’sine gidin.  Kartınızı ATM’ye yerleştirerek, çıkan ekranda sağ tarafta diğer işlemleri tıklayabilirsiniz.  Sim kart bloke kart kaldırma bölümünü tıklıyoruz. Ve bu butonu tıkladıktan sonra sistem sizlere Sim kart bloke kaldırma işlemini onaylıyor musunuz şıkkını sunuyor.  Evet, şıkkını seçiyorsunuz. Sim kart bloke işlemi kaldırma işlemi tamamlandı. Başka bir işlem yapmak istiyor musunuz? ŞekildeATM ekranındaki yazılar sizleri yönlendiriyor. İşte bu kadar kolay!

Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

SIM Kartınızın kilidini açmak için, SIM Kartınızın benzersiz PUK’unu (PIN Kilit Açma Anahtarı) girerek PIN’i sıfırlayın. Not: 10 kez yanlış PUK (PIN Kilit Açma Anahtarı) girmek SIM Kartınızı kalıcı olarak kilitleyecektir. SIM Kart kalıcı olarak kilitlenirse, yeni bir SIM Kart ile değiştirmeniz gerekecektir.

Kaynak:https://www.tasarrufvakti.com

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir