Ziraat Bankası Sosyal Destek Kredisinde Faiz Çok Uygun

Küresel çapta etki eden Coronavirüs Salgını sonrasında ülkemizde ekonomik olarak bir hayli etkilenmiş durumda. Bu etkiyi en aza indirmek ve ekonomiyi canlandırmak adına devlet destekleri sürüyor. Bu desteklerin bir yenisi de Ziraat Bankası Sosyal Destek Kredisi olarak açıklandı. Konuttan taşıta, beyaz eşyadan tatile kadar bir çok maddi destek için katkı paylı ve katkı paysız olarak en uygun şartlar ve avantajlar eşliğinde krediler Ziraat’ten verilecek.

Sosyal destek ile yeni normal hayata geçiş Haziran ay’ı ile birlikte başlarken devlet hem ticari firmaları desteklemek, hem tüketiciye destek olmak amacıyla yeni kredi paketini devlet bankaları eliyle veriyor. Burada en çok banka şubesi ile milyonlarca tüketiciye ulaşım sağlayan Ziraat Bankası sosyal hayatın desteklenmesi ve canlanması amacıyla tüketicilere 3 bin lira ile 30 bin lira arasında kredi tahsisi sağlayacak. Kredilerin kullanımında ise bankanın anlaşmalı olduğu firmalardan faturalı ürün alınması gerekiyor. Kredi katkı paylı ve katkı paysız olarak iki türde veriliyor.

Katkı Paylı Kredi

Ziraat Bankası Katkı Paylı kredi alımı yapacakların faiz oranı 0,55. Burada alacağınız beyaz eşyalar başta olmak üzere, mobilya, ev tekstili ürünleri, elektronik ürünler ve bisiklet gibi alınacak ürünler için finans desteği sağlanacak. Kredilerde fatura şart iken aynı zamanda bankanın anlaşmalı olduğu firmalardan alım yapılması gerekiyor. Ayrıca bu firmaların banka müşterisi olması da şart.

Katkı paylı kredi alımında 10 bin lira için 50 TL Kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekirken 6 ay ödemesiz olarak 60 ay vadelerde kredinizin geri ödemesi aylık 228 TL olacak.

Katkı Paysız Faturalı Destek Kredisi

Ziraat Bankası’ndan katkı paysız bir destek kredisi almak isterseniz burada faiz oranınız 0,82. Yine kredi tahsis ücreti 50 TL ödüyorsunuz ve aylık ödemeniz ise beş yıl vadede 252 TL oluyor. Yani katkı paysız ödemeniz katkı paylıya göre biraz daha yüksek. Bu anlamda alacağınız kredi için ödemeniz;

10 bin lira için 60 ay aylık 252 TL olacaktır. Ancak bu krediler ile cep telefonu, bilgisayar ve tablet alımınız mümkün değil. Bankaya kredi başvurusu ise yeni bir açıklamaya kadar şubeler üzerinden yapılacak.

Kredirehber.com sitesi kimseye kredi vermez aracılık etmez. Krediler için muhatabınız bankalardır.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir