2019 Yılında 72 Ay Yapılandırma Yapan Bankalar

Kredi alımı ve kredi kartı harcaması sonrası kişilerin talepleri arasında olan bir husus yapılandırma. Bu yapılandırma işlemi için ise 2019 yılında 72 ay yapılandırma yapan bankalar revaçta oluyor. Bu bankalar üzerinden tüketici rahat nefes alma arayışı içerisinde.

Kredi kartları ve krediler, insanların özellikle de son 10 yıldır ihtiyaçlarını karşılamada, yatırımda bulunmada, ev ya da araba satın almada kullandıkları birincil finansman yolları olarak gelmektedir. Kredi ve kredi kartlarının bu oranda fazla kullanılması, bazı durumlarda kişilerin vadesi gelen borçları ödeyememelerine, biriken faiz borçlarının günden güne artarak borçların iyice ödenemeyecek hale gelmesine neden olmaktadır.

Biriken borçlar, borç sahiplerinin iyi niyetli bir şekilde bankaya başvurması ve borçları yeniden yapılandırarak ödemek istemesini bildirmesi üzerine yeniden vadelere ayrılabilecek ve yeni faiz oranları belirlenebilecektir. Yeniden yapılandırma işlemlerinin başlaması için kişilerin banka ile yeni oluşturulacak olan kredinin vadesinin ve faiz oranının belirlenmesi gerekecektir.

Kişilerin düzenli olarak kazanmakta oldukları gelirlerini aşan borç miktarları, zaman içerisinde o kadar faiz borcun içerisine batar ki aylık ödenen tutarlar zaman olur, ana borcun aylık oluşan faiz borcunu kapatmaya bile yetmez. Bu gibi çıkmaz durumlarda bankalar ile temasa geçmek ve yeniden yapılandırma işleminde bulunarak borçların ödenmeye başlaması, en azından zaman içerisinde kişilerin borçlarını sıfırlamalarını ve sonraki dönemlerde bankalarla oluşacak olan ilişkilerinde yüzlerinin ak olmasını sağlayacaktır.

72 Ay Yapılandırma Uygulanabilecek Bankalar

  1. Ziraat Bankası Yapılandırma
  2. QNB Finansbank Yapılandırma
  3. Denizbank Yapılandırma
  4. Halkbankası Yapılandırma
  5. Garanti Bankası Yapılandırma
  6. Türkiye İş Bankası Yapılandırma
  7. Yapı Kredi Bankası Yapılandırma
  8. Akbank Yapılandırma
  9. Vakıfbank Yapılandırma
  10. TEB Yapılandırma

Konut kredisi, ihtiyaç kredisi ya da kredi kartı borçlarından dolayı artık ödenemeyecek ya da çok zor durumlarda ancak ödenebilen borçların olması durumunda kişiler, yukarıdaki bankalara başvuruda bulunarak borçlarını 72 ay yeniden yapılandırabilir ve ödemeye başlayabilirler. Belirtmek gerekir ki yeniden yapılandırılmış olan borçların bankalar tarafından daha sıkı bir takip altında olduğu bilinmektedir. Yapılandırılmış olan borçların aksatılması ya da ödenmemesi halinde kişilerin başı, daha önceki dertlerinden daha büyük bir derde girebilir ve banka ile mahkemelik olabilirler. Tabi tüm bu senaryolar, banka ile yapılandırma yapacak olan kişilerin arasında imzalanacak olan sözleşmelere göre belirlenmektedir.

Birçok kişi, borçlarını yeniden yapılandırmak yerine gerek teminat gerek kefil göstermek şartı ile bankalardan 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekerek borçlarını bu yolla kapatmaktır. Kişilere, ödeyemedikleri borçlarından dolayı düşük olan kredi skorlarından dolayı kredi çıkmaması halinde eşleri ya da diğer bir yakınları aracılığıyla kredi alabilir ve bu kredileri borçlarını kapatmak için kullanabilirler.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir