Aidatsız Kredi Kartı Merakınızı Giderecek Altın Bilgiler

Yıllık aidatı olmayan kredi kartları nelerdir? En avantajlı, aidatsız kredi kartı veren bankaların karşılaştırmalarını yapacağımız sitemiz içerisinde yer alan yazımızda, siz değerli okurlarımız için en avantajlı kredi kartı fırsatları yayınlanmıştır. Bankaların çokluğundan ziyade bir bankanın birden çok kredi kartı markası olması tüketicilerin kafasını karıştıran etkenlerden birisi. Ekonomi sözlüğünü yanına alan tüketiciler buna rağmen hangi kartın aidat almadığını, hangi kartın alışverişleri taksitlendirdiğini yada hangi kartların para puan verdiğini sorguluyor. Zira bundaki amaç tüketicinin yaptığı harcamaları avantaja çevirmek ve borcunu biraz olsun öteleyerek kendisini ekonomik olarak rahatlatmak. Hazırladığımız makale size aidatsız kredi kartı merakınızı giderecek altın bilgiler içeriyor.

Elbette uzun süren deneyimleriniz sonrasında sahip olduğunuz kart ve bankanız ile bilgilere kendi tecrübelerinizle edinmiş olabilirsiniz. Fakat yeni kart almış, bankasını değiştirmiş ve değiştirmeyi düşünen tüketiciler için de önemli bilgilere sahip olunması muhtemel.

Yıllık aidatı olmayan kredi kartları nelerdir? Sizler için derlediğimiz yazımızda, yıllık masrafı olmayan kredi kartlarına ulaşabilir ve bankaların verdiği kendinize en uygun masrafı olmayan kredi kartlarına ulaşabilirsiniz. Bu sayede yıllık kart ücreti ödemeden kredi kartı sahibi olabilir ve bankaların ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız ve sıraladığımız kredi kartlarına yazımızın devamında ulaşabilir kendinize en uygun bankayı seçerek avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz. Böylece yıllık masraf ödemeden siz de kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bankaların avantaj ve fırsatlarından faydalanabileceğiniz alternatif başlıklara sitemiz içerisinde olan konu başlıkları sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Yıllık kart aidatı almayan kredi kartları 2018 yılında birçok kurum tarafından beklenilen ölçüde artmış ve artık yıllık kart masrafı olmayan kartların sayısı artmıştır.

Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartları

Yıllık kart ücreti almayan bankalar için listemizin ilk sırasına Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu Bonus Flexi kartı bulunmaktadır. Bu kart modelinde Garanti bankasının sunmuş olduğu Bonus avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bonus Flexi kartın sunduğu fırsatlar arasında giyim, akaryakıt, uçuş mili vb. birçok alışveriş fırsatı bulunmaktadır. Bonus Flexi kart sahibi olmak için, Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir, mobil bankacılıktan başvurabilir veya Garanti Bankası şubelerine giderek siz de Bonus Flexi kart sahibi olabilirsiniz. Böylece sizlere sunmuş olduğu fırsat ve avantajlardan faydalanıp, yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Aidatsız kredi kartları başvurusunda bulunacaklar için alternatif oluşturabilecek bir diğer banka da Finansbank’dır. Fix kart ile Finansbank avantajlarından faydalanabileceğiniz gibi yıllık kart ücreti ödemek zorunda da kalmayacaksınız. Finansbank Fix kart, yıllık masrafı olmayan bir kredi kartı olup, internetten alışveriş ve temassız ödeme gibi fırsatları kart sahibine sunmaktadır. Finansbank Fix kart sahibi olmak için Finansbank müşteri hizmetlerini arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bir çok firmayla anlaşması olan Finansbank Fix kart sayesinde, 6/9/12 taksitli ödeme imkanlarından aylık faiz olmadan faydalanabilirsiniz. Sunduğu imkanlar bunlarla sınırlı olmayan Finansbank Fix kart sahipleri diledikleri zaman alışverişlerinden biriken Para Puanlar sayesinde bedava alışverişin tadını çıkarabilirler. Sunduğu fırsatlar arasında ihtiyaç anında nakit avans çekebilir, böylece anında nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kredi kartı ücreti almayan bankalar listesinde sizler için bir diğer alternatif banka tavsiyesi de İş Bankasıdır. İş Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu Maximum aidatsız kart bulunmaktadır. Maximum aidatsız kart sahibi müşteriler alışveriş yaptıkça kartlarında Maxi puan biriktirebilir ve biriken Maxi puanlar sayesinde, peşin ve taksitli alışverişlerinizde fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Maximum aidatsız kart sahibi olan müşteriler, düzenlenen kampanyalardan yararlanabilmektedir. Bu kampanyalar arasında ilave taksit imkanı, indirim uygulamaları, ürün hediyeleri ve ilave Maxi puan gibi fırsatlar bulunmaktadır.  Yıl içerisinde İş Bankasının yapacağı kampanyalardan da Maximum aidatsız kart sahibi olarak yararlanabilirsiniz. Maximum aidatsız kart sahibi olmak için İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yıllık Masrafı Olmayan Kredi Kartları

Yıllık kart aidatı olmayan bankalar listesini sizler için derledik. 2018 yılı için tüm bankalar arasında seçtiğimiz bankaların fırsatlarından yararlanarak, hem alışverişlerde hem de diğer harcamalarda ekstra masraf yapmaktan kurtulabilirsiniz. Yıllık kart aidatı olmayan kartları sizler için derledik, sitemizden alternatif bankacılık konularına ve avantajlarına da erişebilirsiniz.

Aidatsız Kartların Özellikleri

Tüketiciler ile bankalar arasında sorun haline gelmiş masraflardan en fazlasını teşkil eden kredi kartı aidatları 2014 yılında çıkarılmış olan Tüketici yasası sonrası şeffaflık kazandı dersek yanlış olmaz. Çünkü bankalar bu tarihten önce verdikleri kredilerde olduğu gibi kartlarda da yüksek tutarlarda aidat kesintisi yapıyor ve tüketicilerde mağdur ediliyordu. Bu mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla çıkarılan yasada aidatlı kartları tahsis eden bankaların müşterilerin talebi ile aidatsız kart tahsisi yapmaları da zorunlu hale getirildi. Bu sebeple bankalarda vermiş oldukları puanları yansıtmadıkları ve bazı kampanyalara katılımlarına mani oldukları aidatsız kartları müşterilerin hizmetine sunmak zorunda kaldı. Bu nedenle aidatsız verilen kartlara bankalar her türlü özellikleri yansıtmaktan kaçınmaktadır.

En İyi Aidatsız Kredi Kartı

Kartına üyelik ücreti vermek istemeyen fakat buna rağmen her türlü özelikleri barındıran bir kart sahibi olmak isteyen kişilerin sorusu en iyi aidatsız kredi kartı hangisi. Bankalar arasında öyle bir kart karmaşası bulunuyor ki. Bunun için size nokta atışı ile adres göstermek mümkün değil. Aslında en avantajlısı alışverişinizi yaptığınız yerde bu kartın geçmesi. Özellikle akaryakıt alımlarında büyük avantajlar sağlayan kartlar sizin için en iyi aidatsız kredi kartı olabilir.

Kesilen Kredi Kartı Aidatlarının Geri Alınması Hususu

Sizden kesilen kredi kartı aidatlarının geri alabilmeniz kısmı olarak mümkün. Bunun en büyük adımı banka ile protokol çerçevesinde geri iadesinin talep edilmesi. Banka bu duruma sıcak bakmayabilir. Fakat Ekim 2014 öncesi kesilen aidat tutarlarınızı ise yasal olarak geri alabilmenizin olanağı da mevcut. Bu kesintileri gösterir ekstreleriniz ile birlikte yazacağınız dilekçeyi ilçenizdeki Tüketici hakem heyeti bürosuna teslim etmeniz gerekiyor. Yeni yasa ile yasal hale getirilen aidatların bu yasa öncesi geri alınabilmesi için attığınız bu adım hakem heyetince değerlendiriliyor. Savunması istenilen banka ve sizin için heyet bir karara bağlıyor ki, bu karar sizin lehinize sonuçlanabilir. Bu karar ile banka size aidatı iade edebilir. Fakat yasal süresi içerisinde bir üst mahkemeye başvurması halinde süreç biraz uzayabilir.

Tüketici mahkemesine yansıyan karar sonrası başvurulardaki hususlar tekrar ele alınır ve mahkeme hakem heyeti kararını ya onar ya da iptalini isteyebilir. İptal söz konusu olursa mevcut mahkeme masrafları ile avukatlık vekil ücreti sizden istenebilir. Fakat mahkeme kararı onarsa banka size bunu ödemekle yükümlü. Bazı bankalar bu kararların çıkmasına rağmen ödeme yoluna gitmeyebiliyor. Bu durum gerçekleşirse bankanızı icraya verebilirsiniz. Mevcut mahkeme kararına istinaden icra müdürlüklerinde açtıracağınız dosya ile birkaç gün içerisinde söz konusu kredi kartı aidatları hesabınıza yatacaktır.

Kredi Kartı Aidatı Ödemek Zorunda mıyım?

Para puan veren ve taksitlendirme yapan özellikli kart almışsanız ve bu kartınızı 180 gün boyunca kullanmazsanız yani hesap hareketliliği bulunmuyorsa bankalar size zaten kredi kartı aidatı yansıtmıyorlar. Fakat yine üyelik ücreti olmayan bir kart istiyorsanız başvuru esnasında bu tarzda bir kart alacağınızı bankanıza iletmeniz gerekir. Aksi takdirde aidatlı kart size tahsis edilebilir. Bu kartınız ile harcama yaparsanız süresi sonunda da banka size aidat ücreti yansıtır. Sizde bunu ödemek zorunda kalırsınız.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir