Ana sayfa Krediler İpotekle Kredi Almak İstiyorum?

İpotekle Kredi Almak İstiyorum?

Bankalardan kredi alamayanların en büyük başvuru yolu bankaya ellerindeki mevcut değerli varlıkları ipotek ettirerek talep edilen para miktarını almak oluyor.

İpotekle Kredi Nasıl Alınır?

Her insan kredi kullanmak ister. Ancak belgeli gerile sahip olmayan, kredi notu riskli olan, kredi notu düşük olanlara bankalar kredi vermezler. Kredi Notunuzu yükseltmek için ne yapabiliriz? Bu başlıklı yazımız okuyabilirsiniz.  Aylık geliri belgelenenler dahi yüksek miktarda kredi kullanacakları zaman bankaların kredi karşılığı çekilen krediyi karşılayabilecek gayrimenkul karşılığı ipotek koyarak kredi verirler.

Peki kredi notumuzu nasıl öğreniriz? Bunun en kolay yolu Kredi Notumuzu En Kolay Nasıl Öğreniriz başlıklı yazımızı okumanız olacaktır.

36 ay ile 60 ay arasında vadelerle bankalar sizlere ipotekli kredi sağlayabiliyor.

İpotek kredi başvurusu için TC Kimlik Numarası yazılı kimliğiniz ve gayrimenkulünüze ait tapu fotokopisi ile banka şubenize başvurmanız yeterli olacaktır.

Taşıt  kredilerinde bankalar almış olduğunuz Taşıt üzerine ipotek koyarak kredi vermektedirler.

Geliri Olmayanlar Başvuruyor

Yani hiçbir geliriniz yoksa, yada gelirinizi belgeleyemiyorsanız kredi kullanabilmeniz için üzerine kayıtlı gayrimenkulünüz olmasıyla kredi kullanabilirsiniz. Kredinizi kullanırken gayrimenkulünüzü ipotek ettirmek zorunda kalacaksınız. Kredi borcunu ödeyemez iseniz  ipotek ettirmiş olduğunuz gayrimenkulü banka icra yoluyla alarak, yine icra yoluyla açık artırma üzerinden ihale yolu ile satacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here