İstanbul Bağcılar Kaymakamlığı İnternetten Para Yardımı Başvurusu

Para yardımı başvuruları pandemi süreci sonrasında farklılık kazandı. Eskiden Vakıf müdürlüklerine kadar giderek şahsen başvurular söz konusuydu. Ancak günümüzde telefonla, internetten hatta kurulan whatshapp hatları ile online para yardımı başvurusu yapma imkanlarına sahip olduk. Bu amaçla ülke çapında yüzlerce vakıf yardım başvurusu alternatiflerine çareler aradı. Nitekim İstanbul Bağcılar kaymakamlığı İnternetten Para Yardım başvurusu bir formu tanzim ederek alıyor. Nasıl mı? Hep beraber bakalım.

Bağcılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Bağcılar ilçesi sınırlarında ikamet ediyorsanız ve adrese dayalı kayıt sisteminde bu adreste kayıtlıysanız başvurunuzu netten online olarak yapabilirsiniz. İlginçtir Bağcılar Kaymakamlığının kendi internet sitesi olmasına karşın burada başvuruyu Belediyenin sayfaları üzerinden alıyorlar. Bu tamamen dijital başvuru sayfası. Ancak yardımı inceleyecek ve karara bağlayacak merci Bağcılar Kaymakamlığı Mütevelli Heyeti. Bağcılar Yardımlaşma Vakfının başvurusunda doldurmanız gereken form ve sayfalar  şu şekilde;

  • Öncelikli olarak başvuru sayfasına gidin.
  • Burada girmeniz gereken bilgileri girin. Ancak doğru bilgiler olsun. ( TC no, Doğum Tarihi, Adı Soyadı, Telefon Numarası, e-mail adresiniz, yardım türünü seçin, sonra alttaki kutuya yardım ihtiyacınızın nedenini tüm ayrıntıları ile belirtin. Zira buradaki talebiniz heyet tarafından dikkate alınacaktır. Yani kararın çıkmasında etkili olacaktır)
  • Yapacağınız bağcılar Para Yardımı Başvurusu koşullarını ve yasal sorumluluklarını kabul etmeniz gerekiyor. Burada sizlerin SGK kaydınız, hane geliriniz, üzerinize mal varlığı gibi hususlar dijital sistemler üzerinden inceleniyor. Geliri yüksek olan kişilere para yardımı yapılması da söz konusu değil.

Para Yardımı Başvuru Sorgulama

Bağcılar Sosyal Yardım Vakfı Yavuz Selim Mahallesi, 1000 Sokak, No.14 Bağcılar adresinde Kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteriyor. Buradan ve isterseniz telefonla 0 212 433 41 76 numarayı arayarak ta başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz. Teknik olarak yapılan başvurular ile onaylanmasının ardından kısa süre içinde yetkililer sizlere yardımınız ile ilgili SMS yoluyla bilgi veriyor. Yapılan başvurular bir ay gibi bir süre içinde sonuçlanıyor. Bu süre daha kısa olabilir ancak vakfın yoğunluna göre değişiklik gösterebiliyor.

Bağcılar kaymakamlığı para yardımı yapılabilmesi için heyet yapılması yönünde karar vermesi gerekir. Burada yoğunluğa göre heyetin toplanması haftalık yada iki haftada bir olabiliyor. Bu nedenle başvurunuz sonuçlanmadan ikinci bir başvuru yapmanız doğru olmayabilir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kripto Yatırımcılarının Bilmesi Gereken 3 Terim

Kripto paraya yatırım yapacaksanız bazı terimlere hakim olarak karşılaşacağınız riskleri en aza indirebilirsiniz. Özellikle analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir