NEF Vakfı Öğrenci Bursları

Her yıl Vakıf Yönetimi Kurulunca alınan kararlar doğrultusunda öğrencilere burs veren NEF Vakfı 2015 yılında vakıf olarak hüviyet kazandı. Burada toplumsal duyarlılığı ön palana alan vakıf kendi bünyesi altında yenilikçi ve kalıcı değerler oluşturmak adına adım atarken aynı zamanda öğrencilere de maddi destek sağlamak amacıyla burs veriyor. NEF Burs başvuruları, başvuruyu kimlerin yapacağı, kimlere burs verilebileceği, bursun süresi gibi hususlarda vakıf tarafından bir yönetmelik ile belirlenmiş.

Öğrenci Burslarında NEF Vakfı

NEF Vakfının elbette attığı bir çok adım bulunuyor. Bu adımlardan sadece bir tanesi burslar. Burada vakfın bir söz ön plana çıkıyor. “ Verdiğimiz Kadar Zenginiz, Varlığımız Kadar Değil” Bu anlamda başvuru yapan öğrencilere gelecek nesillerde fark yaratabilmek için binlerce öğrenciye burs imkanı sağlıyor.

NEF Vakfı Burs Şartları

Açıköğretim Fakültesi dışında örgün eğitim gören TC vatandaşı tüm öğrenciler buna başvuru yapabiliyor. Başvurular internet üzerinden www.netvakfi.org adresinden yapılıyor. Başvuruda başka yerden burs almamanız şart. Buna KYK bursları da dahil. Fakat burada bir tezatlık bulunuyor ki NEF burs alıyorsanız KYK bursuna başvurabilirsiniz. Yani KYK bursu almanıza engel bulunmuyor. Başvuru ile inceleme sonrasında kabul gören öğrencilerden bilgi ve belgeler talep ediliyor. Bununla birlikte başvuru yapabilmenizde aranılan şartlar şu şekilde;

  • TC Vatandaşı
  • Disiplin cezası ve Adli Sicil Kaydınızın Olmaması
  • Lisans bölümlerinde okuyor olmanız
  • Aile ve hane kişilerinin gelirlerinin düşük seviyelerde olması
  • Aile bireylerinin üzerine mal varlığının olmaması (arsa, ev)
  • Ara sınıf öğrenci notlarının 4 üzerinden en az 2 olması
  • Hazırlık sınıflarında okuyor olmaması

NEF Vakfı Burs Süresi

Burs almaya hak kazanan öğrencilere Vakıf yıl boyunca 10 ay süre ile burs yardımı yapıyor. İki ay yaz tatili için burs yardımı yapılmıyor. Bundan sonraki dönemler için burs alabilmenizde öğrenciden yeniden belge isteniyor. Bu belgeler sonrası kişinin notları ve diğer durumlarına bakılarak burs verilmesine devam edilip edilmeyeceğine karar veriliyor.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir